Tgrt Haber
10 Şubat 2024 19:21 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 19:28

Takım otobüsü trafik kazası geçirmişti! İşte Türk takımının kararı

Diyarbakır'da 1'inci Amatör Küme B Grubu'nda mücadele eden Dicle Belediyespor, 21 Ocak'ta geçirdiği kaza sonucu takım otobüsünün devrilmesi üzerine ligden çekildiğini açıkladı.

Editör: Enes Köseoğlu / Kaynak: TGRT Haber
Takım otobüsü trafik kazası geçirmişti! İşte Türk takımının kararı
Kaza

Lice ilçesi Fis Ovası mevkiinde 21 Ocak’ta, Lice Gücü Spor ile oynayacakları maç için yola çıkan 1’inci Amatör Küme B Grubu'nda mücadele eden Dicle Belediyesporlu futbolcuları taşıyan 21 TB 227 plakalı midibüs, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrildi.

Takım otobüsü trafik kazası geçirmişti! İşte Türk takımının kararı - 1. Resim

"SPORCULARIN SAĞLIĞI VE PSİKOLOJİLERİ BOZULDU"

Kazada futbolcuların da aralarında olduğu 19 kişi yaralandı. Kazada 7 futbolcusunun tedavilerinin sürdüğünü belirten takımın teknik sorumlusu Ramazan Özyurt, bazı futbolcuların ailelerinin Futbol oynamalarına izin vermediğini, sporcuların sağlığı ve psikolojilerinin bozulduğunu belirterek, ligden çekilme kararı aldıklarını duyurdu.

Söz konusu kazadan sonra 20 gün geçmesine rağmen, bazı sporcular halen tedavi görmekte olduğunu belirten Özyurt, "Kazada ağır yaralanan takımın teknik sorumlusu olan benim ve çeşitli yerlerinde kırık ve çıkıklar olan sporcularının durumu şimdilik iyiye gidiyor. Bu sebeplerden dolayı yönetim ve teknik heyet bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yaptı. Yapılan görüşmeler sonucu alınan netice doğrultusunda; 7 sporcunun halen kazadan kaynaklı yara ve ağrılarının devam ettiği, birçok sporcunun ailesinde yaşanan tedirginlik, endişeden dolayı sporcuların tekrar futbol oynamalarına müsaade etmediklerini, geriye kalan tüm sporcuların yaşadığı olayın tramvayı atlatamadıkları sonucuna varılmış olup tüm saydığımız sebeplerden dolayı Dicle Gençlikspor ligden çekilme kararı almıştır. Alınan kararın Kesinlikle sporcuların sağlığı ve psikolojilerinin bozulmaması yönünde olduğu kanısına varılmıştır” dedi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...