2022-07-03 18:15:46 | Son Güncelleme : 2022-07-03 21:57:48

Kırkpınar'da gençlik ateşi! Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu

Spor  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı

Son dakika haberi: 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri büyük bir heyecana sahne oldu. Turnuvada favori isimleri eleyen Cengizhan Şimşek ve Mustafa Taş finalde karşı karşıya geldi. Nefes kesen müsabakada Şimşek, Taş'ı yenerek Türkiye başpehlivanı unvanını aldı.

Kırkpınar'da gençlik ateşi! Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Edirne'de 661'incisi düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehilvanlık müsabakaları büyük bir heyacana sahne oldu. Zorlu geçen müsabakaların ardından 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finale Cengizhan Şimşek ve Mustafa Taş kaldı.

Cazgırlar tarafından Cengizhan Şimşek "Karizmatik başpehlivan" Mustafa Taş da "En genç başpehlivan" diye takdim edildi.

TRÜBÜNLER ÇOŞKUYLA KARŞILADI

Başpehlivanlar salavatlanarak peşreve çıktı. Yaptıkları güreşler ve favori isimleri elemeleri nedeniyle son yılların "sürprizlerle dolu Kırkpınar"ı dedirten başpehlivanlar Mustafa Taş ve Cengizhan Şimşek'e tribünler coşkuyla karşılık verdi.

FAVORİ İSİMLERİ ELEDİLER

Menderes Saltık, Orhan Okulu, Tanju Gemici ve İsmail Balaban'ı yenerek finale yükselen Cengizhan Şimşek ile Salih Dorum, Faruk Akkoyun, Osman Aynur, Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren'i eleyerek finale yükselen Mustafa Taş güreşe tutuştu.

CENGİZHAN ŞİMŞEK MUSABAKAYI KAZANDI  

İki pehlivan ara ara kontra ataklar yapsa da 40 dakikalık normal süre içerisinde birbirine üstünlük sağlayamadı. Puan alanın kazanacağı bölüme geçildi. Sert el enselerle başlayan bu bölüm karşılıklı çift dalmalarla ataklarıyla daha hareketli geçti.

Müsabakanın 59. dakikasında rakibinin boş anını yakalayan Cengizhan Şimşek atağıyla Mustafa Taş'ı bastırdı. Cengizhan Şimşek bu atağıyla puan alarak müsabakayı kazandı ve Türkiye başpehlivanı unvanını aldı.