Tgrt Haber
23 Kasım 2023 18:23 - Güncelleme : 23 Kasım 2023 19:30

TFF, Süper Kupa'da son sözü söyledi! Büyük final Suudi Arabistan'da oynanacak 

Son dakika haberi: TFF, Süper Kupa’nın daha önce de açıklandığı gibi Suudi Arabistan'da oynanacağını ve kararın değiştirilmeyeceğini açıkladı.

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
TFF, Süper Kupa'da son sözü söyledi! Büyük final Suudi Arabistan'da oynanacak 
TFF, Süper Kupa

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Suudi Arabistan'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Turkcell Süper Kupa müsabakasıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. 

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk futbolunun marka değerinin yükseltilmesi için çalışmalar yapıldığı ve yeni pazarlara ulaşmak adına Türk futbolunun dünyaya açılmasının hedeflendiği öne sürüldü. 

https://twitter.com/TFF_Org/status/1727706427676885326

"FUTBOLUMUZU DÜNYAYA AÇMAK İSTİYORUZ"

TFF'den Süper Kupa maçıyla ilgili açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak Türk futbolunun marka değerini yükseltmek için çalışmalar yürütürken diğer taraftan yeni pazarlara ulaşarak futbolumuzu dünyaya açmak için çalışıyoruz. Son dönemde Milli Takımımızın elde ettiği başarılar ve kulüp takımlarımızın Avrupa Kupaları'nda yükselen grafiği Türk futbolunun marka değerini artırma yönündeki çabalarımızın en önemli göstergesidir. Tarihimizde ilk kez grubumuzda lider olarak katılmaya hak kazandığımız 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ve İtalya ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası da Türk futbolunu dünya vitrinine taşıyacak çok önemli organizasyonlar olacaktır.

YENİ SPONSPORLUKLAR HEDEFLENİYOR

Bu başarıların sürdürülebilirlik kazanması için özellikle kulüplerimizin mali açıdan rekabet edebilir seviyelere ulaşması gerekmektedir. TFF olarak bu çerçevede Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak üzere çok önemli projeler yürütmekteyiz.
Bu sezon öncesinde Trendyol ile yaklaşık 700 milyon TL'lik bedelle Süper Lig ve 1. Lig tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza attık.

SÜPER KUPA MAÇI HANGİ KANALDA?

Dünyanın marka ve piyasa değeri en yüksek ligleri olan Premier League, La Liga ve Serie A'nın yaptığı gibi futbolumuzun prestijini yurt dışına taşıyarak, yeni sponsorluk ve işbirliği modelleriyle daha çok gelir elde edebilmeyi hedefliyoruz. Bu vizyonla, futbolumuzun marka değerini yükseltmek adına organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakası daha önce de açıkladığımız üzere, 29 Aralık 2023 Cuma TSİ 20.45'te Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda oynanacaktır.

Aynı zamanda, yayıncı kuruluşumuz Turkuaz Medya Grubu kanallarından olan ATV'de canlı olarak yayınlanacaktır. Konuyla ilgili olarak federasyonumuz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz."

BÜYÜKEKŞİ "DEĞİŞMEZ" DEMİŞTİ

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, lig ve kupa şampiyonunu karşı karşıya getirecek Süper Kupa organizasyonu için alınan bir karar olduğunu ve artık değişmesinin mümkün görünmediğini söylemişti.

4 ÜLKEDEN TFF'YE TEKLİF GELDİ

Büyükekşi "Almanya, İngiltere, Arabistan ve Azerbaycan’dan ciddi teklifler vardı. Almanya ile İngiltere üzerinde çok durduk. Güvenlik problemi sebebiyle iki ülkeyi elemek zorunda kaldık. En iyi teklifi de Suudi Arabistan verdi. Sıcak para oradan geldi.

Kulüplerin de bu paradan yararlanmaları için teklife ‘evet’ dedik. Dörtlü turnuva için 50-100 milyon avroları var. Sözleşme bedellerini söylemem doğru olmaz. 50-100 milyon avrolar doğru. Ama artık dönüşü olmayan bir yoldayız. Bu saatten sonra değişmez" ifadelerini kullandı.  

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...