2021-09-25 08:04:24

TFF’yi mahkemeye veren Fenerbahçe, UEFA’ya da dava açarız

Sarı lacivertliler şike sürecinde kulübü mağdur eden herkesin peşine düşecek. "Muhatabımız Nihat Özdemir değil TFF" diyen yönetici Fethi Pekin, UEFA'ya da dava açabileceklerini söyledi.

TFF’yi mahkemeye veren Fenerbahçe, UEFA’ya da dava açarız
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fenerbahçe’de gündem bir kere daha şike kumpası... Basın toplantısı düzenleyen Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, "Futbolda Şike Kumpası" davasının gerekçeli kararıyla ilgili net ifadeler kullandı. 2021 sonuna kadar beraat beklediklerini vurgulayan Pekin, "Ödenecek tazminatın 250 milyondan çok daha yüksek çıkacağına inanıyoruz" derken, "Bu suçları işleyen, bu tuzağı kuran o zaman FETÖ üyesi olduğu bilinmeyen hâkimler, polisler ve savcılar var. Hepsiyle ilgili değerlendirme yapıyoruz" dedi.

HEM TFF HEM UEFA

Fenerbahçe’yi zarara uğratan, hakkını ihlal eden, emeğini çalan herkesten hesap soracağız" diyen Pekin, "Camiamızın şüphesi olmasın. Kimseden korkumuz yok" ifadelerini kullandı. TFF'ye karşı açılan davada muhatabın Nihat Özdemir olmadığını belirten Pekin, "Bizim davamız kurumlarla. Nihat Özdemir o dönemde yöneticimizdi. Ondan da davamıza katkıda bulunmasını isteyebiliriz" ifadesinde bulundu. Pekin, UEFA'ya dava açmak için çalıştıklarını da dile getirirken "Bütün hukuki yollara başvuracağız" vurgusunda bulundu.

 

Etiketler