Tarih : 12.09.2021 - 15:20 Yorum : 0

Yiğit Gülmezoğlu kimdir? Durdurulamaz servislerin sahibi Yiğit Gülmezoğlu hayatı

Filenin Efeleri CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası kapsamında mücadeleye devam ederken başarılı oyun sergileyen oyuncular merak konusu oldu. Türkiye Sırbistan voleybol maçı devam ederken ''Yiğit Gülmezoğlu kimdir, kaç yaşında? Yiğit Gülmezoğlu hangi pozisyonda oynuyor?'' sorusu araştırılmaya başladı.

Yiğit Gülmezoğlu kimdir? Durdurulamaz servislerin sahibi Yiğit Gülmezoğlu hayatı

Avrupa Şampiyonası C grubunu 3.tamamlayan A Milli Erkek Voleybol Takımı Türkiye Sırbistan voleybol maçı için sahaya çıkıyor. A Milli Erkek Voleybol Takımı karşılaşmaları büyük bir ilgiyle takip edilirken gözler etkili sayılara imza atan oyunculara çevrildi. CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek final bileti için sahaya çıkacak olan Filenin Efeleri etkili oyunlarla zafere ulaşmayı hedefliyor. Sahanın her yanında mücadele veren Yiğit Gülmezoğlu hayatı merak konusu oldu. Peki Yiğit Gülmezoğlu kimdir?

YİĞİT GÜLMEZOĞLU KİMDİR?

Yiğit Gülmezoğlu 28 Aralık 1995 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Profesyonel voleybol kariyerine 8 yaşında başlayan Yiğit Gülmezoğlu, Arkasspor’da alt yapıda yetişti. Kariyerinde pasör ve smaçör olarak her iki pozisyondan da oynayan milli voleybolcu günümüzde hem Arkasspor hem de A Milli Erkek Voleybol Takımı bünyesinde mücadele ediyor. Başarılı smaçör Yiğit Gülmezoğlu Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencisidir. Yüzme, basketbol ve eskrim gibi sporlarla ilgilenen Yiğit Gülmezoğlu bu alanlarda birçok başarı elde etti. Başarılı voleybolcu Yiğit Gülmezoğlu önümüzdeki sezon Halkbank forması giyecek.

Yiğit Gülmezoğlu 9 Temmuz tarihinde eski voleybolcu Ezgi Yeşiloğlu ile evlendi.

YİĞİT GÜLMEZOĞLU HANGİ POZİSYONDA OYUNUYOR?

Filenin Efeleri müsabakaları tüm Türkiye’de ilgiyle bekleniyor. Sahada verdikleri etkili mücadele nedeniyle A Milli Takım Voleybol Takımı oyuncuları gündeme geliyor. 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Türkiye Hollanda voleybol maçı sırasında başarılı oyunu ile takımı harekete geçirmiş uzun serilere imza atmıştı. Yiğit Gülmezoğlu sahada çeşitli pozisyonlarda yer alması akıllara ''Yiğit Gülmezoğlu hangi mevkiide oynuyor?'' sorusunun gelmesinin neden oldu. Voleybol kariyerine pasör başlayan Yiğit Gülmezoğlu, smaçör pozisyonuna duyduğu ilgi nedeniyle mevkii değişikliğine gitti. Her alanda da mücadele etmeyi sevdiğini belirten başarılı voleybol oyuncusu zaman zaman maçlarda pasör çaprazı bile olduğunu söylüyor.

YİĞİT GÜLMEZOĞLU BOYU KAÇ CM?

Etkili blokları, başarılı smaçları ile dikkatleri üzerine çeken Yiğit Gülmezoğlu, 1.96 cm boyunda 87 kilodur.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber