2022-06-23 11:01:53 | Son Güncelleme : 2022-06-23 11:47:36

Yüzme şampiyonasında yürekler ağza geldi: Havuzda bayılan yüzücüyü antrenörü kurtardı

Macaristan'daki su sporları şampiyonasında yürekler ağza geldi. ABD'yi temsil eden Anita Alvarez, havuzda baygınlık geçirdi ve dibine doğru battı. Genç yüzücüyü antrenörü sudan çıkardı.

Yüzme şampiyonasında yürekler ağza geldi: Havuzda bayılan yüzücüyü antrenörü kurtardı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2022 FINA Dünya Şampiyonası sırasında ABD'li yüzü Anita Alvarez herkesi korkuttu. Genç yüzücü, havuzda bir anda bayıldı ve dibe doğru battı. Alvarez'i kurtarmak için teknik direktör Andrea Fuentes, havuza atladı. Solo serbest final sırasında bayılan yüzücüsünü sudan çıkaran Fuantes, İspanyol spor gazetesi MARCA'ya yaptığı açıklamada, "Büyük bir korkuydu. Cankurtaranlar yapmadığı için atlamak zorunda kaldım. Korktum çünkü nefes almadığını gördüm ama şimdi durumu çok iyi" dedi.

Sağlık ekipleri havuzdan çıkartılan Alvarez'e müdahele etti. Yüzücünün durumunun iyi göründüğü belirtildi. Korku dolu anlarda Anita Alvarez'in takım arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

DAHA ÖNCE DE BAYGINLIK GEÇİRMİŞ

Alvarez'in antrenörü genç kadının yarın yapılacak solo müsabakalara katılmak için bugün dinleneceğini söyledi. Öte yandan Alvarez, bayılmasının nedenini bulmak için önümüzdeki birkaç gün içinde testlerden geçecek.

25 yaşındaki Alvarez, Dünya Şampiyonasına üçüncü yolculuğunda madalya için yarışıyordu. Podyumu göremedi ve yarışmayı yedinci bitirdi. Japon yüzücü Yukiko Inui altın, Marta Fiedina Ukrayna gümüş, Evangelia Platanioti Yunanistan bronz madalya kazandı.

Alvarez'in daha önce de bayıldığı öğrenildi. Kadın yüzücü geçen yıl Barselona'daki Olimpiyat elemelerinde sanatsal yüzme rutinini yaparken bayıldı. Bu olaydan sonra annesi WIVB'ye kızının daha önce bayıldığını ancak bir yarışma sırasında görmediğini söyledi.

Etiketler