TGRT Video Haber

AKINCI TİHA'lar peş peşe Azerbaycan için havalandı: Heyecan dorukta

26-29 Mayıs tarihleri arasında Bakü Crystal Hall ve Denizkenarı Millî Parkta düzenlenecek olan TEKNOFEST için heyecan tavan yaptı. AKINCI TİHA'lar Azerbaycan'a uçarak 2 bin km yol katetti.

Türk SİHA ve İHA’ları terörle mücadelede, Rusya-Ukrayna savaşında kritik rol üstlendiği gibi dev festivallere de konuk oluyor. Özellikle Bayraktar TB2’nin dünya gündeminde yerini alması sonrası Türkiye milli teknoloji hamlelerine yenilerini ekledi. Projelerin gelişimi devam ederken peş peşe yeni üretimleri duyuruldu. Bayraktar TB2, TB3’lerden sonra AKINCI TİHA’ların da teknik gelişimi büyük ilgi gördü.

BÜYÜK HEYECAN

26-29 Mayıs tarihleri arasında Bakü Crystal Hall ve Denizkenarı Millî Parkta düzenlenecek olan TEKNOFEST coşkusu için son 5 güne girilirken, hazırlıklar da büyük bir heyecan ve özveriyle devam ediyor.

2 BİN KM YOL

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde gerçekleştiriliyor. AKINCI TİHA'lar, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST için Azerbaycan'a uçtu. AKINCI TİHA'lar 2 bin km yol kat etti.

Konuya ilişkin Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Birinci uşaq səhər getdi, ikinci uşaq yoldadır. Uşaqlardan sonra biz də tezliklə TEKNOFEST AZƏRBAYCAN ‘a gələcəyik. İlk çocuk sabah ayrıldı, ikinci çocuk yolda.Çocuklardan sonra birazdan TEKNOFEST AZERBAYCAN'a geleceğiz.

 

AKINCI'YI TAKİP ETMEK İÇİN...