TGRT Video Haber

Bayraktar TB2 işaretledi, Akıncı'dan tam isabet

Milli Taarruzi İnsansız Hava Aracı Bayraktar Akıncı hedefi tam isabetle vurdu. Yerli olarak geliştirilen ve ilk kez bir İHA'dan atılan lazer güdüm kiti ile gerçekleştirilen test atışında hedef şaşmadı.

Baykar’ın milli ve özgün olan AKINCI Projeleri devam ediyor. Geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA’ya, yerli olarak üretilen yeni mühimmatların entegrasyon süreci devam ediyor.

HEDEF ŞAŞMADI, 12’DEN VURDU

ASELSAN tarafından geliştirilen LGK-82 Lazer Güdüm Kiti, Akıncı Milli Taarruzi İnsansız Hava Aracına monte edildi. Bu kapsamda test atışı geçtiğimiz cuma günü gerçekleştirildi. Atış başarıyla tamamlandı. Hedef şaşmadı, Bayraktar AKINCI TİHA, hedefi tam isabetle vurdu.

Bulut üstünde uçan AKINCI’nın ateşlediği milli mühimmat, bulut altında uçan Bayraktar TB2 SİHA’nın lazerle işaretlediği hedefi tam isabetle vurdu. Lazer güdüm kiti, genel maksat bombalarını lazer işaretleme sayesinde kilometrelerce uzaktan hedefini vuran akıllı mühimmatlara çeviriyor. AKINCI tarafından gerçekleştirilen testte, ilk defa bir insansız hava aracı platformundan atılarak görevini başarıyla tamamladı.