Tgrt Haber
02 Mart 2024 18:08 - Güncelleme : 02 Mart 2024 23:36

Bayraktar AKINCI'dan tam isabet!

Baykar'ın milli ve özgün ürünü Bayraktar AKINCI TİHA, Roketsan tarafından geliştirilen İHA-230 füzesiyle test atışında hedefi tam isabetle vurdu. Bu başarı, ülkemizin savunma sanayiindeki gücünü ve yerli üretim sistemlerinin etkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
,İHA 230

Bayraktar AKINCI İHA-230 füzesi ile tam isabetle vurdu. Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen Bayraktar AKINCI Projesi kapsamında, AKINCI TİHA'ya yerli ve milli mühimmat ve sistemlerin entegrasyonu da başarıyla devam ediyor. Bu sayede, AKINCI'nın kabiliyetleri ve operasyonel etkinliği artırılıyor.

Bayraktar AKINCI'dan tam isabet! - 1. Resim

TAM İSABETLE VURDU!

Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk havadan karaya süpersonik füzesi olan İHA-230 Füzesi ile 2 Mart 2024’te gerçekleştirilen test atışı başarıyla tamamlandı. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nden havalanan Bayraktar AKINCI, uzun menzilli atış testi icra etmek üzere Sinop’a yol aldı. Bayraktar AKINCI’nın Sinop Atış Alanı’nda ateşlediği KKS/ANS güdümlü İHA-230 Füzesi, Karadeniz üzerinde uzak mesafedeki noktayı tam isabetle vurdu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Metin Göl 2 Mart 2024 19:24

Maşallah Barekallah. Allah mazlumların kurtuluşuna vesile etsin

Mehmet Kırıcı 2 Mart 2024 18:42

Maşallah sübhanallah Allahu Teala tüm emeği geçenlerden razı olsun inşallah

Sonraki Haber Yükleniyor...