2022-06-21 16:56:06 | Son Güncelleme : 2022-06-21 16:59:48

Dünya genelinde bazı internet sitelerine erişim sorunu yaşanıyor: Cloudflare çöktü mü? Kesintinin sebebi ne?

Dünya genelinde küresel internet kesintisinden kaynaklı bazı internet sitelerine erişim sorunu yaşanıyor. Sebebin, içerik dağıtım ağı Cloudflare’dan kaynaklandığı bildirildi.

Dünya genelinde bazı internet sitelerine erişim sorunu yaşanıyor: Cloudflare çöktü mü? Kesintinin sebebi ne?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son birkaç saattir dünyaca ünlü internet sitelerinde erişim sorunu yaşanıyor. Erken saatlerde Discord’a erişim sorunu yaşandığı bildirilirken, daha sonra buna birkaç web sitesi daha eklendi. Peki erişim sorunu neyden kaynaklanıyor? İşte tüm ayrıntılar…

Küresel internet kesintisinden kaynaklandığı belirtilen erişim sorunun, Cloudflare’dan kaynaklandığı söylendi. İçerik dağıtım ağı Cloudflare’dan kaynaklanan hata, küresel olarak pek çok siteye erişimin de önüne geçti.

CLOUDFLARE ÇÖKTÜ

İçerik dağıtım ağı Cloudflare çöktü. Bu nedenle dünya genelinde birçok internet sitesinde erişim sorunu yaşandı. Birçok internet sitesi, büyük internet kesintisinden dolayı stabil çalışmayı durdurdu. Söz konusu sorunun, web'in çoğuna güç sağlayan bir internet altyapı sağlayıcısıCloudflare'deki aksaklıkların sonucu olduğu ortaya çıktı.

Pek çok site, bilgilerini ve medyalarını kullanıcılara sunmak için şirketin alt yapı araçlarına güveniyor, bu da Cloudflare'deki sorunların hızla, diğer siteleri etkilediği anlamına geliyor. Bu siteleri ziyaret edeler, normal sayfalar yerine hata mesajlarıyla karşı karşıya kaldı.

Şirket, internet sitesinde "Etkilenen bölgelerdeki Cloudflare sitelerine ulaşmaya çalışan kullanıcılar 500sistem hatası gözlemleyecek" ifadelerini kullandı. Şu anda halen bazı sitelere erişim sorunları yaşanırken, Cloudflare ise sorunun kaynağını bulduğunu bildirdi. Çözüm uygulandığında şirket tarafından bir açıklama daha yapılması bekleniyor.