Tgrt Haber
23 Şubat 2024 09:18 - Güncelleme : 23 Şubat 2024 09:22

'BİLGE KAAN' geliyor! ASELSAN yerli savaş uçağını farklı seviyeye taşıyacak

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, geliştirdikleri ileri teknolojiler sayesinde yerli savaş uçağı KAAN'a destek verip ''BİLGE KAAN'' yapacaklarını açıkladı.

Editör: Murat Makas / Kaynak: TGRT Haber, Anadolu Ajansı
ASELSAN,KAAN

Türkiye’nin 5. Nesil savaş uçağı KAAN, sahip olduğu teknoloji ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Türk savunma sanayisinin önemli şirketlerinden ASELSAN, KAAN’a son teknolojilerle destek veriyor.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin lider savunma ve teknoloji şirketi ASELSAN'ın KAAN projesine sağladığı katkıya ilişkin değerlendirmede bulundu.

'BİLGE KAAN' geliyor! ASELSAN yerli savaş uçağını farklı seviyeye taşıyacak - 1. Resim

ASELSAN'ın misyonunun KAAN'ı "BİLGE KAAN yapmak" olduğunu vurgulayan Akyol, "Çelik kanatlar, Türk mühendisliğinin rüzgarı ve oyun değiştiren teknolojilerle en yükseklere ulaşacak. Arkasında nasıl bir gayret ve fedakarlık olduğuna bizzat şahidiz. Gece gündüz çalışan, KAAN'ı çok daha ileri teknolojik seviyelere taşıyacak olan başta Türk Havacılık Uzay Sanayii'ndeki çalışma arkadaşlarımızı, ASELSAN mühendislerimizi ve teknik ekiplerimizi, emeği geçen bütün paydaşları tebrik ederim. İstiklal ve istikbalimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" sözlerini kullandı.

'BİLGE KAAN' geliyor! ASELSAN yerli savaş uçağını farklı seviyeye taşıyacak - 2. Resim

AVİYONİK TEKNOLOJİLERİYLE GÜÇ KATACAK

Buna göre, ASELSAN özellikle üstün aviyonik teknolojileriyle KAAN'a güç katacak.

'BİLGE KAAN' geliyor! ASELSAN yerli savaş uçağını farklı seviyeye taşıyacak - 3. Resim

Bu kapsamda, şirketin kriptolu haberleşme, tanıma-tanıtma, veri linki, 3 boyutlu iç haberleşme, yer ve uydu tabanlı yaklaşma, seyrüsefer, yedek uçuş gösterge, TULGAR kaska monteli gösterge birimi, kızılötesi arama ve takip, bütünleşik elektro-optik hedefleme, kızılötesi füze ikaz ve görüntüleme, lazer ikaz, yönlendirilmiş kızılötesi karşı tedbir, güdümlü kitleri, uçuş kontrol sistemi sensörleri, entegre elektronik harp, AESA burun radarı, karşı tedbir atma gibi ASELSAN alt sistem ve ekipmanları KAAN'ın etkin şekilde görev yapmasına katkı sağlayacak.

Kaynak: TGRT Haber, Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Naci25 Şubat 2024 17:46

Helal olsun yigitlerimize varolun

Sonraki Haber Yükleniyor...