Tgrt Haber
26 May 2023 11:57 - Güncelleme : 26 May 2023 12:05

Bunları bilmiyorsanız 'Instagram kullanıyorum' demeyin: İşte çok işinize yarayacak Instagram hileleri

Sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcısıyla günlük hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Ancak, Instagram'ın sadece gönderi paylaşma ve beğeni alma platformu olmadığını biliyor muydunuz? Instagram, pek çok kullanıcının bilmediği gizli özelliklere sahip. Bu özellikler sayesinde profilinizi daha ilgi çekici hale getirebilir, etkileşimlerinizi artırabilir ve Instagram deneyiminizi geliştirebilirsiniz

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: TGRT Haber
Bunları bilmiyorsanız 'Instagram kullanıyorum' demeyin: İşte çok işinize yarayacak Instagram hileleri
İnstagram, İnstagram Özellikleri, İnstagram Hileleri

Sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını paylaşmasına, arkadaşlarını takip etmesine ve çevresiyle bağlantı kurmasına olanak tanıyan popüler bir uygulama. Ancak, pek çok kişi Instagram'ın az bilinen özelliklerinin farkında değil. İşte, Instagram'da sıra dışı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak az bilinen hileler...

1- HASHTAG'LERİ GİZLEYİN

Paylaşımlarınızda kullanacağınız hashtag'ler, içeriğinizin keşfedilmesini ve etkileşim almasını sağlar. Ancak bazen bu hashtag'ler paylaşımınızın estetiğini bozabilir. Gönderilere ekleyeceğiniz açıklamadan sonra birkaç satır boşluk bıraktıktan sonra hashtag'leri eklerseniz bu şekilde paylaşımınız daha temiz bir görünüm kazanacaktır.

Bunları bilmiyorsanız 'Instagram kullanıyorum' demeyin: İşte çok işinize yarayacak Instagram hileleri

2- BEĞENİLERİNİZİ GÖRÜN

Instagram'da beğenmiş olduğunuz bir gönderiyi bulmak isterseniz yapmanız gereken tek şey; profilinize girmek ve sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayıp "Hareketlerin"e tıklamaktır. Buradaki "Beğenmeler" sekmesine tıklayarak beğendiğiniz bütün fotoğrafları ve videoları görebilirsiniz.

3- YAYIN KANALLARIYLA KİTLENİZE HİTAP EDİN

Instagram'ın en yeni özelliği olan yayın kanalları, içerik üreticilerin takipçileriyle doğrudan etkileşim kurmasını sağlayan bir mesajlaşma platformudur. Diyelim takipçilerinize bir haber vermek istiyorsunuz ama bu haber hikaye veya gönderi paylaşmayı gerektirecek kadar önemli değil. İşte bu durumda yayın kanalı oluşturup takipçilerinizle birebir iletişim kurabilirsiniz.

4- INSTAGRAM'I FOTOĞRAF EDİTÖRÜ OLARAK KULLANIN

Instagram'ın filtrelerini ve efektlerini çok seviyorsunuz ama fotoğrafı paylaşmak da istemiyorsanız, önce telefonunuzu uçak moduna alın ardından gönderiyi paylaşın. Bunu yaptığınızda filtreli fotoğraf telefonunuzun galerisine kaydedilecek ama hesabınızda paylaşılmayacaktır.

Bunları bilmiyorsanız 'Instagram kullanıyorum' demeyin: İşte çok işinize yarayacak Instagram hileleri

Not: Bu özelliği kullanabilmek için Instagram ayarlarınızdaki "Orijinal Fotoğrafı Kaydet"i açtığınızdan emin olun.

5- BİR SONRAKİ SATIRA GEÇMEK ÇOK KOLAY...

Instagram'da bir gönderiye veya biyografinize yazı yazarken, bir sonraki satıra geçmek istediğinizde klavyede yalnızca Enter veya Geç tuşu olmadığı için bunu yapamamış olabilirsiniz. Ancak satır başı yapmanın çok basit bir yolu var; klavyenin sol alt köşesindeki "123" tuşuna basın, ardından sağ tarafta "Geç" tuşu görünecektir.

Bunları bilmiyorsanız 'Instagram kullanıyorum' demeyin: İşte çok işinize yarayacak Instagram hileleri

6- HIZLI YANIT EKLEYİN

Yorumlara ve sorulara yanıt vermek çok zamanınızı alıyorsa, bu süreci kolaylaştırmanızı sağlayacak çok faydalı bir özellik var. Sadece işletme hesaplarında çalışan bu özellik ile, uzun bir mesajı tekrar tekrar yazmak yerine bir kısayol belirleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, ayarlarınızda "İş"e ve ardından "Hızlı Yanıtlar"a tıklayın. Ya da ekranın altındaki üç noktalı sohbet balonu simgesine tıklayın ve ardından "Yeni Hızlı Yanıt"a tıklayın. İstediğiniz mesajı ve ve kısayolunu buradan belirleyebilirsiniz.

7- OTOMATİK ALTYAZILARDAN FAYDALANIN

Otomatik altyazı özelliği, Reels'lardaki ve Hikayeler'deki konuşmaları otomatik olarak altyazıya dönüştürür. Bu özellik, videolarınızdaki erişilebilirliği artırmanın yanı sıra insanların içeriklerinizi ses olmadan izleyebilmelerine izin verdiğinden inanılmaz derecede önemlidir.

8- BİLDİRİMLERDEN GINA MI GELDİ?

Instagram'daki Sessiz Mod, tüm uygulama bildirimlerini kapatır ve profilinize eklenen özel rozet sayesinde insanlar ara verdiğinizi bilir. Sessiz Modu kapattığınızda, kaçırdığınız şeylerin bildirimlerini alabilirsiniz.  Instagram'da Sessiz Modu kullanmak için profil sayfanıza gidin. "Ayarlar", ardından "Bildirimler" ve ardından "Sessiz mod"a veya "Tümünü durdur" tıklayın.

Kaynak: TGRT Haber

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...