Tgrt Haber
10 Şubat 2024 10:28 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 10:37

ChatGPT'nin geliştiricisi Sam Atman'dan 'Vision Pro' yorumu

Elon Musk'ın gereksiz olarak nitelendirdiği Apple Vision Pro için bir yorum da Sam Altman'dan geldi.

Editör: Okan Güleş / Kaynak: TGRT Haber
ChatGPT'nin geliştiricisi Sam Atman'dan 'Vision Pro' yorumu
Apple Vision Pro, Sam Altman

OpenAI CEO'su Sam Altman, ChatGPT'yi geliştirip piyasaya sürerek adını dünyaya duyurdu. Kısa süre içerisinde teknolojide devrim yapan ChatGPT'nin ardından Vision Pro da epey ses getirdi.

Apple'ın yılın trendi olarak nitelendirilen karma gerçeklik gözlüğü-kulaklığı Vision Pro, şu anda dünyanın en çok konuştuğu teknolojik ürünlerden biri. Teknoloji uzmanları Vision Pro ile ilgili deneyimlerini paylaşırken, kısa süre önce ChatGPT'nin geliştiricisi Sam Altman'da  düşüncelerini paylaştı.

SAM ALTMAN'DAN 'APPLE VİSİON PRO' YORUMU

OpenAI CEO'su Sam Altman, sadece ABD'de satın alınabilen Apple Vision Pro modelinin, 3.500 dolarlık yeni başlığını fiziksel olarak deneyimledi. Altman, bu teknolojiyi iPhone'un 2007'de piyasaya sürülmesinden sonra gördüğü en etkileyici ikinci teknoloji olarak nitelendirdi. Ayrıca bunun sürpriz olmadığının da altını çizdi.

Başlıktan çok etkilendiği açık olarak görülen Altman, Vision Pro için ekstra bir yorumda bulunmadı ancak onun gibi düşünen çok kişinin olduğunu belirtmek gerekiyor.

Vision Pro'nun çok sayıda dezavantajı ve yüksek fiyatı olduğu doğru, ama bazı alanlarda rakiplerine göre çok daha iyi bir deneyim sunuyor.

Apple CEO'su Tim Cook, bu ürünün geleceğin teknolojisini bugünden sunduğunu ve bu yüzden pahalı olduğunu vurguladı. Türkiye'de ise bu ürünü sadece Sahibinden üzerinden 140-150 bin TL gibi dudak uçuklatan fiyatlarla almak mümkün. Resmi satış ise henüz ülkemizde başlamadı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...