Tgrt Haber
06 Ocak 2015 13:56

Dikkat! Bu mail'i açanın Google şifresi çalınıyor

Mail yolu ile gelen bu link'e tıklayıp şifrenizi girdiğinizde Google şifrenizi hacker'lara kaptırmış oluyorsunuz

Dikkat! Bu mail'i açanın Google şifresi çalınıyor
Mail, Google Şifresi, Hackerler, Kaptırma, Yöntem, Kimlik Çalma

Dünya CryptoLocker‘ın şokunu daha yeni atlatmışken bu sefer de GoogleDrive üzerinden bir kimlik çalma teşebbüsü kullanıcıları tehdit ediyor.Daha önceden mail’i ele geçirilmiş bir arkadaşınızdan size her şeyi ile düzgün gözüken bir mail geliyor. Mail’in içerisinde:
“Merhaba, Google belgesini kullanarak sizinle önemli belge paylastim, buraya tiklayin ve görüntülemek için e-posta adresinizle oturum. tesekkürler” yazısı ve “belge” kısmına eklenmiş bir link bulunuyor. Eğer siz bu belgeye tıklarsanız Google Drive sayfasına benzeyen bir giriş ekranına yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfada ise sizlere Google kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi istiyor.Üstelik sadece Google değil varsa diğer mail adreslerinizden de giriş yapabiliyorsunuz. Sonrasında ise girdiğiniz mail adresinizin kimlik bilgileri ele geçirilmiş oluyor.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...