2022-06-16 09:17:58 | Son Güncelleme : 2022-06-16 09:37:56

FIFA 22, EA Play ve Xbox Game Pass'e Geliyor: İşte tarih

Futbol oyunları arasında en popüler FIFA 22, EA Play ve Xbox Game Pass' geliyor. İşte çıkış tarihi ve diğer detayları...

FIFA 22, EA Play ve Xbox Game Pass'e Geliyor: İşte tarih
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Video oyun şirketi EA, FIFA 22'yi nihayet diğer platformlar için getireceğini açıkladı. 23 Haziran tarihi itibariyle kullanıcılar; EAPlay ve Xbox Game Pass'te FIFA 22'yi ücretsiz oynayabilecekler. Oyun, belirtilen tarihte EA Play aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilecek.

Önümüzdeki günlerde bahsi geçen platformlara gelecek FIFA oyunu, serinin en başarılarından ve her geçen gün de popülerliğini artırıyor. Serideki bir sonraki oyun için de şimdiden haberler çıkmaya başladı. Söylentilere göre bir sonraki oyun, yeni sürümüyle eylül ayı civarlarında piyasaya sürülecek.

FIFA 22 DAHA FAZLA PLATFORMA ULAŞIYOR

FIFA 22, birkaç gün sonra Xbox Game Pass ve EA Play'de indirilmeye sunulacak. Ancak gözler bir sonraki oyuna çevrilmiş durumda. Normal şartlarda EA, bir oyunu EA Play'e eklediği zaman başka bir oyunun da çıkacağının habercisi anlamına geliyor.

FIFA 21'de bu durum gerçekleşti. EA, yeni oyunu tanıtmatan önce FIFA 21'i EA Play'e ekledi. Bu konuda farklı bir strateji sergileyen şirket, FIFA22'yi de EA Play'e ekleyeceğini açıkladı. Dolayısıyla bu gelişmeler FIFA 23'ün yolda olduğunu açıkça gösteriyor. 

FIFA İSMİ DEĞİŞİYOR

Uzun yıllardır FIFA serisi olarak piyasada bulunan futbol oyunu, FIFA 23 ile isim değişikliğine uğrayacak. EA ile uluslararası futbol yönetim organının lisans anlaşmasını uzatmaması nedeniyle bir sonraki FIFA oyunu, ''EA Sports FIFA'' olarak adlandırılacak. Ayrıca gelecek yıldan itibaren markanın adı da ''EA Sports FC'' olarak değişecek.