Tarih : 07.06.2021 - 13:35 Yorum : 0

Fransa'dan Google'a 220 milyon avro ceza

Fransa Rekabet Kurumu tarafından yapılan soruşturmada, Google'a reklam ağında rekabete aykırı davranmaktan ceza kesildi. Sonuçlara itiraz etmeyen şirkete 220 milyon avro para cezası verildi.

Fransa'dan Google'a 220 milyon avro ceza

Fransa Rekabet Kurumu, tarafından yürütülen Google'a yönelik soruşturma tamamlandı. Rekabet Kurumu, şirkete reklam ağında rekabete aykırı davranmaktan 220 milyon avro para cezası verdi.

Açıklamada, Google’ın soruşturma sonuçlarına itiraz etmediği, şirketle yapılan müzakerelerde cezanın 220 milyon avro olarak tespit edildiği bilgisine yer verildi.

AÇILAN DAVALARLA MÜCADELE EDİYOR

Kendine ait DoubleClick reklam ağında, reklamcı ve yayıncıları bir araya getiren alt şirketi Adx platformuna imtiyaz tanımakla suçlanan Google’ın bağlı olduğu Alphabet şirketi 2021’in ilk çeyreğinde çoğunluğu reklamdan 55,31 milyar avro gelir elde etti.

Şirket birçok ülkede rekabete aykırı davranmaktan açılan davalarla mücadele ediyor.

G7'den Google, Apple ve Amazon'u üzecek vergi kararı G7'den Google, Apple ve Amazon'u üzecek vergi kararı G7’den çok uluslu şirketleri üzecek bir karar alındı. İngiltere’deki zirvede, çok uluslu şirketlere en az yüzde 15 oranında vergi uygulanması yönünde anlaşmaya varıldı.

Almanya’da Google'a soruşturma Almanya’da Google'a soruşturma Almanya'da Google Almanya, Google İrlanda ve Google'ın ana şirketi Alphabet hakkında pazar hakimiyetinde durumunu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlatıldı.

Kaynak : AA
Etiketler : Fransa Google ceza
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber