Tgrt Haber
29 Kasım 2023 16:23 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 16:27

Uzun zamandır beklenen özellik iPhone'lara geldi: Google geç de olsa kullanıcıları dinledi

Google Drive'ın sevilen özelliklerinden biri daha iPhone'lara geldi. Artık kullanıcılar yeni özellikten en iyi şekilde faydalanabilir.

Editör: Okan Güleş / Kaynak: Mashable
İphone, Google Drive, Uygulama

Google Drive, hem Android hem de iPhone cihazların büyük kısmında yüklü. Kullanıcılar bu uygulama aracılığyla önemli belgelerini saklayabilirken, aynı zamanda bunu kısayoldan paylaşabiliyor.

Her platformda farklı özelliklerle güncellenen Google Drive, iPhone için de beklenen desteğe nihayet kavuştu. Kullanıcılar artık iPhone'da yüklü olan Google Drive üzerinden belge taraması gerçekleştirebiliyor.

GOOGLE DRİVE'IN BELGE TARAMA ÖZELLİĞİ İPHONE'A GELDİ

Güncel sürüm yüklü ise artık iPhone'da Google Drive üzerinden belgeleri tarayabilirsiniz. Google'ın açıklamasına göre bu özelliği kullanmak için tarayıcının alt tarafında özel bir düğme bulunuyor. Ek olarak otomatik yakalama özelliği de kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Kamera vizörü belgenizi mümkün olan en iyi konuma getirmenize yardımcı olurken, aynı zamandan film rulosunun içinden de fotoğraf seçmenize imkan sunacak. 

Söz konusu özelliğe erişmek oldukça basit. iOS cihazınızda Google Drive'ı açın, ardından kamera düğmesine ''+'' simgesine dokunun. Son olarak Tara diyerek belge tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Güncelleme 28 Kasım itibariyle kademeler halinde sunuldu. Bu nedenle söz konusu özellik herkese aynı anda gelmeyebilir. Kademeler halinde geleceği için sık sık uygulama içinden kontrol sağlamanızda fayda var. 

Kaynak: Mashable
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...