Tgrt Haber
22 Şubat 2024 13:56 - Güncelleme : 22 Şubat 2024 13:56

Google oturum açma sayfasını sil baştan tasarladı! İşte yeni görünüm

Google, kullanıcıların web üzerinden giriş yaptığı hizmetlerinin oturum açma sayfasını yenileyerek daha modern bir görünüm kazandığını duyurdu.

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: The Verge
Google oturum açma sayfasını sil baştan tasarladı! İşte yeni görünüm
google,gmail,teknoloji

Google, Gmail ve Drive gibi birçok hizmetine webden giren kullanıcılar için oturum açma sayfasını yenilediğini duyurdu. Yıllardır aynı tasarımla oturum açılmasını sağlayan teknoloji devi firma bu menüyü daha modern bir görünüme kavuşturmak amacıyla değiştirdiğini belirtti.

Google'ın değişikliği aslında sürpriz değil. Zira birkaç haftadır kullanıcılar Google hesaplarında oturum açarken, sayfanın yeniden tasarlanan bir görünüm ile değiştirileceği bilgisine yer veriliyordu.

GOOGLE OTURUM AÇMA SAYFASI YENİ GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Söz konusu mesajda "Google, oturum açma sayfasını iyileştirip daha modern bir görünüme ve tarza kavuşturuyor." diye vurgulanıyordu. Beklenen o değişimin gerçekleşmesiyle beraber oturum açma sayfasındaki "Hesap oluştur", "İleri" gibi butonlar dikdörtgenden daha yuvarlık bir şekle kavuştu.

Bununla birlikte e-posta adresi ve şifre girilen bölüm de artık yatay ve dikdörtgen bir alan içine yerleştirildi. Daha önce kare bir şekilde görünüyordu.

Google oturum açma sayfasını sil baştan tasarladı! İşte yeni görünüm - 1. Resim

Google, değişiklikle ilgili olarak blog sayfasında şu açıklamayı yaptı:

"Kayıt ve giriş açma sayfalarımızın görünümü ve hissini, diğer ürünlerimizdeki Material You ile aynı çizgide olan daha modern bir görünümle güncelliyoruz. Web ve mobil cihazlar arasında güncellenmiş birimini göreceksiniz. Bunun kesinlikle görsel görünümünde bir değişiklik olduğunu, hiçbir işlevsellik etkisi veya değişiklik yapılmayacağını unutmayın."

Kademeli dağıtım yapılacağını belirten şirket, 4 Mart tarihine kadar yeni oturum açma sayfasını bütün kullanıcılara ulaştırmayı planladığını ekledi.

Kaynak: The Verge
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...