22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %56
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-15 10:27:05

Google, kritik Pixel 6 Ocak güncellemesini yayınladı

ABD’li teknoloji devi Google, Pixel 6 serisi telefonları için bir süredir beklenen güncellemeyi sonunda yayınladı. Artık Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcıları, Ocak güncellemesini cihazlarına yükleyebilecek.

Google, kritik Pixel 6 Ocak güncellemesini yayınladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Google, Pixel 6 serisi için geliştirdiği yeni sürümün dağıtımına başladığını, kablosuz olarak yazılımın önümüzdeki hafta otomatik sunulacağını açıkladı. Ayrıca telefonların yerleşik denetleyicisini kullanarak işlemi şimdi başlatabilir ve yandan yükleme de yapabilirsiniz. 

Bununla birlikte, Aralık ayındaki güncellemenin neden olduğu sorun göz önüne alındığında, manuel kurulum yapmak yerine otomatik sunulmasını beklemek en iyi seçenek olacaktır. 

ÖNCEKİ HATALARI DÜZELTECEK

Ocak güncellemesi, Aralık yamasındaki hataları düzeltecek ve yeni özellikler getirecek. Pixel 6 cihazlardaki çok sayıda hatayı düzeltecek ve yeni özellikler de getirecek. Çağrı Ekranı kullanımı ve acil aramayla ilgili hatalar giderilecek. Bazı koşullarda pilin bitmesiyle ilgili bir sorun da bildirilmişti. Bu da yeni güncellemede düzeltilecek. 

Hataları gidermenin yanı sıra Google ve Snapchat'in ortaklığında geliştirilen "Quick Tap to Snap" entegrasyonu ve Pixel Buds A-Serisi için yeni bas kontrolleri de artık erişime açık. 

Google başlangıçta bu özellikleri Aralık güncellemesinde göndermeyi planladı. Ancak kullanıcılar yamayı yükledikten sonra bağlantı sorunlarından şikayet edince dosyaları durdurdu ve sonunda sitesinden kaldırdı.

Bu arada, Ocak güncellemesi 4 Ocak'ta eski Pixel kullanıcılarına sunulmaya başladı.

Etiketler