18˚
İstanbul
18˚
açık
Nem %44
Rüzgar 6.36 /s
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
24˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
Salı
22˚/14˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2017-10-05 11:25:33

Google’dan 40 dilde çeviri yapan kablosuz kulaklık: Pixel Buds

Google, ilk kablosuz kulaklığı Pixel Buds ile 40 dilde eş zamanlı çeviri yapabiliyor.

Google’dan 40 dilde çeviri yapan kablosuz kulaklık: Pixel Buds
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Google yeni akıllı telefonu Pixel 2, Pixel 2 XL ve aksesuarlarını tanıttı. Aksesuarların arasında özellikle bir tanesi dikkat çekti: Pixel Buds.

Google tarafından üretilmiş ilk kablosuz kulaklık olan Pixel Buds bir açıdan Google'ın Apple'ın AirPods'una da cevabı. Ancak Pixel Buds, AirPods gibi tamamen kablosuz değil. Boynunuza asarak kullanabileceğiniz Pixel Buds, yuvarlak bir tasarımla geliyor. Manyetik şarj kutusu içinde şarj olabilen Pixel Buds, AirPods'un otomatik algılama özelliğine de sahip değil. Yani kulağınıza taktığınızda ya da kulağınızdan çıkardığınızda bunu anlayamıyor.

Yuvarlak tasarım hatlarıyla gelen Pixel Buds, jestle kontrol edilebiliyor. Yani sesi ayarlamak, müziği değiştirmek, aramalara yanıt vermek gibi eylemler için kulaklığa dokunmak ya da hafif sürükleme hareketleri yapmak yeterli oluyor. Pixel Buds'ı fazlasıyla özel kılansa tabii ki Google'ın yapay zekasıyla donatılmış olması. Kulaklığın sağ eşine dokunduğunuzda dahili Google Assistant devreye giriyor. Yol tarifleri sorabilir, hatırlatmalar kurabilir ya da müzik ve mesajlara kolayca erişebilirsiniz. Google Assistant rahatlığı kulaklığa taşınmış anlayacağınız.

Pixel Buds her ne kadar Bluetooth bağlantısıyla herhangi bir telefona bağlanarak çalışabilse de Pixel kullanıcıları için çok etkileyici bir özelliği beraberinde getiriyor. Google'ın yaptığı açıklamaya göre Pixel Buds'da kullanıcılar Google Translate'i aktif hale getirerek gerçek zamanlı çeviriler yapabiliyor. İnsanlarla konuştuğunuzda Pixel Buds sesinizi algılıyor ve telefonun hoparlöründen karşıdaki kişinin diline otomatik çeviri yapıyor. Karşınızdaki kişi kendi dilinde konuştuğunda ise kulaklık çeviriyi size iletiyor. Google, Pixel Buds'ın 40 farklı dili desteklediğini belirtiliyor.

Kulaklık kullanıcılara tek şarjla 5 saatlik deneyim sunuyor. 120 mAh kapasiteli pile sahip olan Pixel Buds'ın şarj kılıfı ise 620 mAh kapasiteli bir pille geliyor. Bu sayede kulaklıkla 24 saate varan deneyim elde edilebiliyor. AirPods'a benzer olarak Android Marshmallow ve üstü Android sürümü kullanan cihazlarla "Fast Pair" özelliği sayesinde sadece kutuyu açarak bağlanabiliyorsunuz. Pixel 2 cihazlarda olduğu gibi Siyah, Mavi ve Beyaz olmak üzere üç renk seçeneğiyle gelen Pixel Buds, kasım ayında yurt dışında 159 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Etiketler