Tgrt Haber
01 Mart 2024 12:45 - Güncelleme : 01 Mart 2024 12:45

Google'dan herkesi 'matematik uzmanı' yapacak uygulama: Photomath

Teknoloji devi Google'ın, kağıda yazdığınız matematik sorularını çözen ve bu sayede hem soru çözme becerinizi geliştirip hem de matematiği öğrenmenizi kolaylaştıran Photomath uygulaması bulunuyor.

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: 9to5Google
Google'dan herkesi 'matematik uzmanı' yapacak uygulama: Photomath
Photomath,Google,Matematik

Google, Photomath uygulamasını Mayıs 2022 tarihinde satın aldığını duyurmuştu. Düzenleyici kurumların incelemelerinin olumlu sonuçlanması neticesinde de anlaşma onaylanmıştı ancak Google, uygulamayı bugün Play Store'daki hesabına ekledi.

TRİGONOMETRİ ÇÖZEBİLİYOR

Photomath, bir matematik denkleminin resmini çektiğinizde adım adım açıklayarak çözümünü anlatıyor. Temel matematik problemlerinden başlayarak cebir, geometri, trigonometri ve istatistik gibi konular dahil olmak üzere zorlu soruları da desteklediği belirtiliyor.

Google'dan herkesi 'matematik uzmanı' yapacak uygulama: Photomath - 1. Resim

Merkezi Hırvatistan'da bulunan ücretsiz uygulama 2014 yılında kullanıma sunuldu ve Google'ın satın alma girişimi, Avrupa Komisyonu tarafından incelemeye tabi tutuldu. Onay geçtiğimiz mart ayında verildi ve ekip 2023'ten beri Google'ın bir parçası olarak faaliyetlere devam ediyor.

100 MİLYONU AŞKIN İNDİRİLDİ

Google Play Store'da 100 milyondan fazla indirme ve 4,5 inceleme puanına sahip olan Photomath, aylık 9,99 dolar veya yıllık 69,99 dolar karşılığında "Ders Kitabı Çözümleri", animasyonlu eğitimler ve ayrıntılı açıklamalar içeren isteğe bağlı bir Photomath Plus aboneliği de sunmakta.

Google daha önce benzer özellikteki Socratic adında bir uygulama daha satın almıştı. Ancak bu uygulama en son 2020 yılında güncellendi.

GOOGLE LENS DE ÖDEV YAPIYOR

Öte yandan Google Lens zaten sorunların resmini çekmenize olanak tanıyan bir "Ödev" filtresi sunuyor. Google Arama ise özel bir deneyim aracılığıyla trigonometri, matematik ve geometri konularında kullanıcılara yardımcı olabiliyor.

Photomath'e özgü bazı işlevlerin önümüzdeki süreçte Google Lens ve Arama'ya entegre edilebileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: 9to5Google
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...