2022-08-02 11:22:52 | Son Güncelleme : 2022-08-02 11:40:51

Honor, başarısını katlamaya devam ediyor: Çin pazarında ilk sıraya yükseldi

Huawei'den ayrılmasıyla daha iyi yerlere ulaşan Honor, anavatanı Çin'de pazarı alt üst etmeye devam ediyor. Son veriler, Honor'un Çin pazarında ilk sıraya yükseldiğini gösteriyor. Türkiye'de de faaliyetlerine devam eden şirket,

Honor, başarısını katlamaya devam ediyor: Çin pazarında ilk sıraya yükseldi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Huawei çatısı altında büyük işlere imza atan Honor, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve daha birçok teknolojik ürünle çeşitli pazarlarda adından sıkça söz ettiriyordu. Ancak ABD'nin ambargo koymasıyla Huawei, Honor'u satmak zorunda kaldı. Elbette Honor'ın satılması her iki şirketin de yararına oldu. Öyle ki Honor, Huawei'den ayrılınca çok daha iyi yerlere ulaşmış durumda.

Huawei'nin ardından kendi yoluna devam eden Honor, son raporlara göre en zorlu pazarlardan Çin'de ilk sıraya yükselmeyi başardı. Türkiye'de de ürünleri bulunan firma, başarısını her geçen gün sürdürmeye devam ediyor.

HONOR, ÇİN'DE BİRİNCİ OLDU

Şirketten yapılan açıklamaya göre, uzun süredir Çin pazarında üst sıralarda yer alan küresel akıllı cihaz üreticisi Honor, 2022 yılının ikinci çeyreğinde ilk sıraya yerleşerek büyük bir başarıya imza attı.

Teknoloji pazarı araştırma şirketi IDC, 29 Temmuz'dason 3 aylık dönemin akıllı telefon satış raporlarını yayınladı. Rapora göre, 2022'nin ikinci çeyreğinde, Çin'in akıllı telefon pazarı yıllık yüzde 14,7 düşüşle yaklaşık 67,2 milyon adet satışa ulaştı. Katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlarda ise yılın ilk yarısına oranla yaklaşık yüzde 70'lik artış sağlandı ve satışlar 1,1 milyonu aştı.

Rekabetin zor olduğu Çin pazarında Honor, yılın ikinci çeyreğinde sevkiyat açısından ilk sıraya yerleşerek büyük bir başarıya imza attı. Yeni akıllı telefon modeli olan Honor 70'in piyasaya sürülmesiyle yüksek büyüme ivmesini sürdüren Honor, giriş seviyesi modelleri ve Magic 4 serisi gibi üst segmentte yer alan modelleri ile pazar payını artırmayı başardı. Böylece eski ana firması Huawei'yi de geride bırkmış oldu.

Etiketler