20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-11-18 10:37:46

Instagram bağımsız 'direct'ten vazgeçti Threads kapanıyor

Sosyal medya platformları arasında en popülerinden biri olan Instagram, içerik paylaşımlarında değişiklik yapıyor, bağımsız mesajlaşma uygulaması Threads'in fişini çekiyor.

Instagram bağımsız 'direct'ten vazgeçti Threads kapanıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Instagram, bağımsız mesajlaşma uygulaması Threads'i kapatma kararı aldı. Beklendiği gibi rağbet görmeyen Threas, Direct'in yerine kullanıma gelmişti fakat kullanıcılar Direct'ten vazgeçmedi. Üstelik Threads sadece yakın arkadaşlarla iletişime izin veriyordu. Aralık 2021 sonundan itibaren ise kullanılamayacak.

 

Instagram uzun süredir kullanıcıların talep ettiği bir geliştirmeyi gündemine almıştı. Şimdiye kadar hikayeler sekmesinden link paylaşabilmek için 10 binden fazla takipçiye sahip olmak gerekiyordu.  Artık bu kural değişti. Hikayelerde sticker arasına gelen özellikle link eklemek mümkün. Ancak bu özellik halen sınırlı sayıda kullanıcıya açılmış durumda. Instagram'ın kısa süre içerisinde bu özelliği daha fazla kullanıcıya açması bekleniyor. 

SOSYAL MEDYA BASKISI AZALACAK

Instagram 30 saniyeden uzun videoların tek parça olarak hikayede paylaşılmasına izin vermiyordu. Şirketin bu güncellemeyi gündemine aldığı paylaşıldı. Instagram, kullanıcılara beğenme sayısını gizleme imkanı tanıyor. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram bu özellikle sosyal medya baskısını azaltmayı hedefliyor.

Bu özelliği aktifleştirmiş olan kullanıcılar bir takipçinin adını görüp yanında "diğerleri" ifadesiyle karşılaşacak. Instagram şimdiye kadar kullanıcı adı ve x sayıda kişi beğendi olarak paylaşımları gösteriyordu.

 

Etiketler