Tgrt Haber
10 Şubat 2024 16:14 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 16:16

Instagram ve Threads'e 'Siyasi İçerik' düzenlemesi: Görmek istemeyenler tek tuşla gizleyebilecek

Seçimler yaklaşırken Meta, iki popüler sosyal medya uygulaması Threads ve Instagram için Önerilen İçerikler menüsünde değişikliğe gitti. Artık siyasi içerikleri gizlemek mümkün olacak.

Editör: Okan Güleş / Kaynak: TGRT Haber
Instagram ve Threads'e 'Siyasi İçerik' düzenlemesi: Görmek istemeyenler tek tuşla gizleyebilecek
Threads, Instagram

Sosyal medya, özellikle seçimlerde en dikkat çeken mecralardan biri. Siyasi olarak paylaşılan içerikler kimi zaman dezenfarmasyona neden olurken, bu durum vatandaşların da yanlış bilgisinmesi sonucunu ortaya çıkarıyor.

ABD seçimleri yaklaşırken sosya medya devi Meta, Threads ve Instagram için politika değişikliğine gitti. Bu kapsamda artık her iki uygulama siyasi içeriği proaktif olarak önermeyecek.

SİYASİ İÇERİK, ARTIK PROAKTİF OLARAK ÖNERİLMEYECEK

Meta, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda değişiklikleri paylaştı. 

Yapılan paylaşımda hem Instagram hem Threads'n; siyasi içeriği artık nasıl göstereceğine ilişkin değişiklikler yer aldı.

Buna göre herhangi bir siyasi hesabı takip etmiyorsanız, Instagram ve Threads'de siyasetle ilgili içerikler karşınıza çıkmayacak. 

Instagram ve Threads'e 'Siyasi' düzenleme: Görmek istemeyenler tek tuşla gizleyebilecek - 1. Resim

Bundan sonra Threads ve Instagram'da artık ''Önerilen İçerik'' menüsünde yeni bir sekme daha yer alacak. ''Siyasi İçerik'' olarak adlandırılan bu sekme ile kontrol tamamen kullanıcının eline geçmiş olacak. Böylece siyasi içerik görmek isteyip istemediğinizi kendi tercihinize göre belirleyebileceksiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsünden değişikliği görebilirsiniz.

Son olarak Threads ve Instagram'dak bu değişiklik, Meta'nın açıklamasına göre yakında Facebook'a da entegre edilecek.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...