Tarih : 07.07.2021 - 11:45 Yorum : 0

Jeff Bezos Elon Musk'ı geçti! Serveti rekor seviyeye ulaştı

Amazon'daki koltuğunu bırakan Jeff Bezos'un şirket hisselerindeki artış rekor seviyeye ulaştı, Elon Musk'ı geride bıraktı.

Jeff Bezos Elon Musk'ı geçti! Serveti rekor seviyeye ulaştı

Geçtiğimiz günlerde Amazon'daki CEO'luk görevinden ayrılan Jeff Bezos'un serveti rekor seviyeye ulaştı. ABD Savunma Bakanlığı’nın Microsoft'un kazandığı ihaleyi iptal etmesinin ardından Amazon hisselerindeki yükselişin etkisiyle Bezos’un serveti 211 milyar dolar oldu. Pentagon’dan gelen karar sonrası Amazon inc hisseleri bir gün içerisinde yüzde 4,7 yükselirken, Bezos’un serveti 8,4 milyar dolar arttı.

Donal Trump döneminde Microsoft'un kazandığı ihaleyi Pentagon'un iptal etmesiyle birlikte hisselerde artış yaşandığı kaydedilirken Amazon'un sahibi Bezos’un kişisel servetinin 211 milyar dolara ulaşarak yeni rekor seviyeyi gördüğü aktarıldı.

ELON MUSK'IN REKORUNU KIRDI

Tarihte kaydedilen en yüksek servet miktarına ulaşan Bezos, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz Ocak ayında ulaştığı 210 milyar dolarlık en yüksek servet rekorunu da kırmış oldu.

Pentagon'un bilgi altyapısının modernizasyonuna ilişkin 10 milyar dolarlık dev teknoloji ihalesini, 26 Ekim 2019'da Microsoft kazanmıştı.
Amazon ise JEDI bulut ihalesinin taraflı ve hatalarla dolu bir değerlendirmeyle Microsoft şirketine verildiği gerekçesiyle mahkemeye başvurmuştu.

Amazon ayrıca eski ABD Başkanı Donald Trump ile şirketin kurucusu Jeff Bezos arasındaki anlaşmazlıktan dolayı ihalenin Amazon'a verilmediğini iddia etmişti.

Etiketler : Jeff Bezos Elon Musk
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber