Tgrt Haber
22 Şubat 2024 00:38 - Güncelleme : 22 Şubat 2024 00:48

KAAN'a 'takoz' olanlara Selçuk Bayraktar'dan gönderme

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştiren Türkiye'nin 5. Nesil savaş jeti Milli Muharip Uçak KAAN ile ilgili paylaşımda bulundu. Bayraktar paylaşımında, "Mavi vatanda, gök vatanda ve hatta uzayda... Milletimiz bazı siyasi kesimlerin tüm engel olma, karalama, yok sayma ve takoz olma çabalarına rağmen gereken desteğini esirgemeyecek" dedi.

Editör: Furkan Günler / Kaynak: TGRT Haber
,KAAN,,Savunma Sanayi

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, milli muharip uçak KAAN için tebrik mesajı yayımladı.

Bayraktar, X hesabından Türkiye'nin 5. nesil savaş uçağı KAAN'ın ilk uçuşuna dair bir video mesaj yayımladı.

"TÜRK HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI"

Mesajında, TUSAŞ'ın geliştirdiği milli muharip uçak KAAN'ın bugün ilk uçuşunu başarıyla tamamladığına vurgu yapan Bayraktar, bu tarihi uçuşta emeği geçenlere tebrik ederek, "Havacılıkta akamete uğrayan serüvenimizin yeniden doğuşunu izliyoruz. Gelecek nesillerimiz bu döneme baktıklarında 2000'li yıllarda Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla başlayan bu çağı Türk havacılığının altın çağı olarak anacaklar." ifadelerini kullandı.

KAAN'a 'takoz' olanlara Selçuk Bayraktar'dan gönderme - 1. Resim

Bayraktar, Cumhuriyet'in 2. yüzyılı olan Türkiye Yüzyılına havacılığın altın çağının damgasını vuracağını belirterek, şunları söyledi:

"MİLLETİMİZ BİZLERE DESTEĞİNİ ESİRGEMEYECEK"

"Mavi vatanda, gök vatanda ve hatta uzayda... Milletimiz bazı siyasi kesimlerin tüm engel olma, karalama, yok sayma ve takoz olma çabalarına rağmen gereken desteğini esirgemeyecek ve inşallah bizler TEKNOFEST kuşağımızdaki milyonlarca gencin imzasını çok daha yüksek zirvelerde görmeye devam edeceğiz. Bayrağı, bizim neslimizden devralacak sevgili genç kardeşim, tüm bu emek, bu gayret, yüreğimizi titreten tüm bu heyecan, sen geleceksin diye.

KAAN'a 'takoz' olanlara Selçuk Bayraktar'dan gönderme - 2. Resim

20 yılda milli ve özgün olarak Türk mühendisleri tarafından geliştirilen platformlara baktığımızda Bayraktar TB2, ANKA, AKSUNGUR, AKINCI, HÜRKUŞ, ATAK-2, GÖKBEY, HÜRJET, Bayraktar TB3, Bayraktar Kızılelma, ANKA-3 ve son olarak KAAN vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun."

KAAN'a 'takoz' olanlara Selçuk Bayraktar'dan gönderme - 3. Resim

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Türkmen oglu 25 Şubat 2024 18:02

Yolunuz açık olsun artık Türk milleti uyandı

Sonraki Haber Yükleniyor...