2022-06-19 13:00:00 | Son Güncelleme : 2022-06-19 14:59:24

KIZILELMA MİUS’dan yeni gelişme! Daha önce hiç görülmemişti

Baykar’ın geliştirdiği, merakla beklenen KIZILELMA’da yeni gelişme. 2023’te ilk uçuşunu yapacak İHA, ilk kez prototipiyle görüntülendi.

KIZILELMA MİUS’dan yeni gelişme! Daha önce hiç görülmemişti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

TB2 ve AKINCI İHA’ları ile büyük işlere imza atan Baykar, vitesi artırdı ve KIZILELMA ile TB3 için çalışmalara başladı. Mimarisi Selçuk Bayraktar olan KIZILELMA ve TB3’e şimdiden ilgi büyük. Öyle ki ABD basınından diğer ülkelere kadar yabancı medya, her iki İHA’nın analizlerini şimdiden yapmaya başladı.

2023’te ilkuçuşunu gerçekleştirecek KIZILEMA MİIUS için kısa süre önce yeni bir gelişme yaşandı. Baykar’ın geliştirdiği İHA, ilk kez test uçuşlarında kullanılacak prototipiyle görüntülendi. İlk olarak KIZILELMA MİUS’un ‘Prototip Üretim Geliştirme Modeli’nin üretimine başlayan BAYKAR, burada elde edilen tecrübelerin ardından KIZILELMA’nın yer ve uçuş testlerinde kullanacağı tahmin edilen prototipinin de üretim faaliyetlerine başladı.

KIZILELMA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Üretim hattında görüntülenen KIZILELMA Prototipi’nde, aviyonik ve diğer elektronik aksamlar için kablaj yuvalarının açıldığı görüldü. KIZILELMA’nın, gelecek yıl içerisinde ilk uçuşunu gerçekleştirmesi planlanıyor. Uçak, iç silah istasyonlarına ve düşük radar kesit alanına sahip olacak. MİUS, aynı zamanda Türkiye’nin ilk düşük radar kesit alanına sahip muharip hava aracı da olacak.

GEMİLERDE ÜST DÜZEY İNİŞ-KALKIŞ YETENEĞİ

Türkiye’nin inşa ettiği ve hâlihazırda seyir testlerini gerçekleştirdiği TCG ANADOLU gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak Bayraktar KIZILELMA, sahip olacağı bu özellikle denizaşırı görevlerde önemli rol oynayacak.

Kısa pistli gemiler için iniş kalkış yeteneğine sahip olacak İHA, bu kabiliyetiyle Mavi Vatan’da da önemli bir yere sahip olacak. Bu kabiliyetiyle Mavi Vatan’ın korunmasında da aktif görev alacak.

Levent 19 Haziran 2022 19:02

ESKISEHIRDE URETILEN .YENİ JET MOTORUNU KIRMIZI ELMA. DA KULLANAMIYORUZ NEDEN