Tarih : 11.06.2021 - 19:22 Yorum : 0

Marka değerini en fazla arttıran şirket ASELSAN

ASELSAN, Türkiye’yi başarılarıyla temsil etmeye devam ediyor. Brand Finance tarafından hazırlanan ‘En Değerli 100 Türk Markası’ listesine göre değerini en fazla arttıran şirket ASELSAN oldu.

Marka değerini en fazla arttıran şirket ASELSAN

ASELSAN yaptığı açıklamada, listede 19’unculuğa yükselen şirket, geçen yıl açıklanan listede 30’uncu sırada yer aldığı belirtti. Şirket, savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında da marka değeri en yüksek firma oldu. ASELSAN, Türkiye'nin en değerli markalarında, marka değerini yüzde 65,7 oranında artırarak alanında liderliğe oturdu. Marka değerlendirmesinde geçen yıl AA derecesi alan ASELSAN, bu yıl yüksek çıkışıyla AA+'ya yükseldi.

TÜM MARKALAR DÜŞERKEN ASELSAN YÜKSELDİ

Listeyle ilgili yayımlanan raporda "2020 yılının salgının da etkisiyle markalar için iyi bir yıl olmadığı, en değerli 100 markanın toplam değerinin bir önceki yıla göre (24,6 milyar dolar) yüzde 12,7 azalarak 21,45 milyar dolara düştüğü anlaşılmaktadır." ifadesi yer aldı.Buna rağmen ASELSAN, tüm markaların değerinin düştüğü salgın sürecinde faaliyetlerine kesintisiz devam ederek listede 11 basamak yükseldi.

ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ DEĞERLERİ ARASINDA YER ALIYOR

Açıklamada değerlendirmesinde yer verilen ASELSAN Kurumsal İletişim Müdürü Berkan Karakurt şunları kaydetti:
"Dünyada alanında saygın kuruluşlar arasında yer alan Brand Finance sıralamasında ASELSAN'ın yükselişini olumlu karşılıyoruz. ASELSAN markamız ülkemizin önemli değerleri arasında yer alıyor. Bu anlayışla tüm paydaşlarımız nezdinde deneyim odaklı bir marka stratejisi izliyoruz. Markamızı veriye dayalı ölçüyor, öğreniyor ve kendimizi daha da geliştirmek adına süreçlerimizi sürekli gözden geçiriyoruz. ASELSAN'a güvenen ve değer veren herkese teşekkür ediyoruz."

ASELSAN'dan 35,5 milyon dolarlık sözleşme ASELSAN'dan 35,5 milyon dolarlık sözleşme ASELSAN yeni bir sözleşmeyle gündeme geldi. Aviyonik sistemlerin ihracatıyla ilgili yaptığı 35,5 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

ASELSAN geliştirdi: 'Saka' kanatlandı ASELSAN geliştirdi: 'Saka' kanatlandı ASELSAN çeşitli kabiliyetleri olan, ihtiyaca göre özelleştirilen, elektronik harp tehditlerine karşı dayanıklı SAKA insansız hava aracı yıl sonunda göreve hazır.

 

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber