30˚
İstanbul
30˚
orta şiddetli yağmur
Nem %48
Rüzgar 9.28 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
27˚/19˚
Perşembe
25˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-17 14:49:04

Microsoft Edge tarayıcısı, yeni bir özelliğe kavuştu

İnternet tarayıcıları arasında üst sıralara oynayan Microsoft Edge, Canary sürümde yeni bir özelliğe kavuştu. Kullanıcılar artık içerik üreticilerini takip düğmesi aracılığıyla takip edebilecek.

Microsoft Edge tarayıcısı, yeni bir özelliğe kavuştu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Dünyanın en popüler tarayıcılarından Microsoft Edge, yeni özelliklerle güncellenemeye devam ediyor. Özellikle Chrome ile kıyasıya rekabet eden Microsoft Edge, bu kez de farklı bir yeniliğe kavuştu. Kısa süre önce Edge Canary sürümünü yayınlayan Microsoft, YouTube entegrasyonuyla ilgili yeni bir araç ekledi.

Microsoft’un, Edge için geliştirdiği özellik; YouTube’da favori içerik üreticilerini kolayca takip etmeye olanak tanıyor. Bu, bir nevi Google Chrome'daki RSS işlevi gibi çalışmakta. 

İÇERİK ÜRETİCİLERİ TAKİP EDİLEBİLECEK

Edge tarayıcısının yeni işlevi, Canary sürümde Reddit kullanıcıları tarafından keşfedildi. Kullanıcılar YouTube sayfalarının adres çubuğunda yeni bir takip düğmesinin eklendiğini bildirdi. Şu anda yeni takip etme düğmesi beta aşamasında olduğu için tam çalışma şekli nasıl olacak bilinmiyor. Ancak koleksiyonlar’da oluşturulan özel akışı sayesinde, takip ettiğiniz içerik oluşturucularının son gönderilini görebileceksiniz. 

Edge’de test edilen takip düğmesi, şu anda YouTube için derinlemesine bir entegrasyon içeriyor. Ancak bunun yakında diğer bölümlere de gelmesi bekleniyor. Yani kullanıcılar YouTube içerik oluştucularına ek olarak, bloglar ve diğer sayfaları da takip etmeyi mümkün kılacaktır. Chrome içindeki bir RSS uzantısı olan takip düğmesinin, ilerleyen günlerde herkese yayınlanması bekleniyor. Yeni özellik şu anda kontrollü şekilde kullanıma sunulduğu için, bunu ilk olarak sınırlı sayıda Edge Canary kullanıcıları test edebilir. 

Etiketler