2022-05-15 11:08:00 | Son Güncelleme : 2022-05-15 11:09:16

Netflix'in Canlı Yayın Özelliğini Test Ettiği Ortaya Çıktı

Dünyaca ünlü dizi-film platformu Netflix'in, mevcut şovlarına ek olarak canlı yayın özelliğini test ettiği de ortaya çıktı.

Netflix'in Canlı Yayın Özelliğini Test Ettiği Ortaya Çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Dizi ve film platformu Netflix, son zamanlarda farklı stratejiler denemeye başladı. Dünyaca ünlü platform, geçtiğimiz aylarda reklamlı abonelik sistemi üzerine çalışacağını açıklarken, diğer yandan şifrelerin paylaşılmaması içinde ekstra üyelik sistemini test edeceğini duyurdu. Bilindiği üzere Netflix, son dönemde büyükölçüde kullanıcı kaybetti. 

Netflix, abone  kaybetmesine karşı bazı stratejiler uygulamaya başladı. Örneğin reklamlı abonelik sistemi ile kullanıcılar, daha uygun fiyata Netflix kullanabilecek. Bu sayede kaybedilen kitle de geri dönebilir. Öte yandan şirketin akış sisteminde değişiklik yapacağı farklı bir planlama daha ortaya çıktı. Normalde dizi-film-stand-up gibi şovları yayınlayan Netflix'in, şimdi de canlı yayın özelliğini test ettiği ortaya çıktı.

NETFLIX'E CANLI YAYINLAR GELİYOR

Deadline isimli bir derginin raporuna göre Netflix, platformda canlı yayına yer verebilir. Şirketin henüz konuyla ilgili açıklaması bulunmasa da; mevcut akışta düzenlenen bazı realty şovlara canlı oylama gibi imkanlar sunabileceği de söylentiler arasında. Öyle ki şirket yakın zamanda hem Tv'de olduğu gibi canlı yayın programları yayınlayabilir, hem de bazı programları için oylamaya yer verebilir.

Ortaya çıkan haberlere göre Netflix, bu özelliğini canlı komedileri, realty şovları ve sohbet proragramları için kullanabilir. Bu yılın başlarında Netflix Is a Joke Fest adlı ilk canlı yüz yüze komedi festivalini gerçekleştiren şirket, bu ve benzeri programları müşterilerine canlı olarak sunabilir. Halihazırda Netflix'in rakibi Disney Plus böyle bir seçenek sunarken, yakında Netflix'in de canlı yayına kavuşması yüksek ihtimal taşıyor. 

Etiketler