2022-06-30 12:05:00 | Son Güncelleme : 2022-06-30 12:10:14

NFT Pazarı OpenSea, Veri İhlali Bildirdi: Kullanıcı Bilgileri Risk Altında

Dünyanın en büyük NFT pazar yerlerinden OpenSea, yakın zamanda yaptığı bir açıklama ile veri ihlali yaşandığını bildirdi. Kullanıcı e-postalarının savunmasız kaldığı söylendi.

NFT Pazarı OpenSea, Veri İhlali Bildirdi: Kullanıcı Bilgileri Risk Altında
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son zamanların trend haline gelen pazarlarından NFT, dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir platform. NFT denince akla gelen ilk isimlerden biri de hiç şüphesiz OpenSea'dır. Kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alan NFT pazar yeri OpenSea'da güvenlik ihlali bildirimi yapıldı.

Yapılan resmi açıklamada, e-posta yönetim platformu Customer.io'nun çalışanlarından biri, OpenSea müşterilerine ait e-postaların üçüncü taraf kişilere sızdırıldığını bildirdi. Bunu keşfeden personel, kullanıcıları uyardı.

OPENSEA KAYITLI KULLANICILAR DİKKAT

Söz konusu ihlal ile ilgili bilgi veren  Customer.io çalışanı, güvenlik ihlalinden tüm kullanıcıların etkilendiğini bildirdi. Gerek haber bülteni için kayıt olan, gerekse NFT için OpenSea'ye kayıt yapan herkesin e-postaları sızdırıldı.

Son zamanlarda büyük platformlara yapılan saldırıların ardı arkası kesilmedi. Bundan önce Discord sunucuları da saldırıya uğrarken, çok sayıda kullanıcının cüzdan bilgileri çalınmıştı. Şimdi ise OpenSea'deki güvenlik açığı nedeniyle kullanıcı e-postaları üçüncü taraf kişilerce ele geçirildi. 

Daha önce NFT pazar yeri OpenSea, NFT'leri izinsiz satmaya izin veren bir istismar nedeniyle kullanıcılara 1.5 milyon sterlinklik tazminat ödemek zorunda kalmıştı. 

Öte yandan OpenSea, güvenlik tarafında da sıkı önlemler alıyor. Bu ayın başlarında platform için yeni güvenlik özellikleri getirildiği açıklanmıştı. Ancak son saldırıya karşı bu güvenlik duvarı da ne yazık ki etkisiz kaldı. 

Azat 12 Ağustos 2019 15:03

Hocam bendeğilim neu düşüklüğü var