2021-12-01 11:02:32

NFT'nin ardından sanal evrende 33 milyona arsa 9 milyona yat aldılar

NFT'nin ardından sanal evrenlerden satış başladı. Decentraland'in sanal evreninde 600 metrekarelik arsaya 2.43 milyon dolar, sanal yata ise 600 bin dolar ödendi.

NFT'nin ardından sanal evrende 33 milyona arsa 9 milyona yat aldılar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Dijital ortam satışları NFT'nin ardından sanal evrenlerden de satışlar ön plana çıktı. Sanal evren diğer adıyla metaverse, şirketlerin oldukça ilgisini çeken bir alan oldu. Facebook'un sanal evrene adım atmasının ardından birçok metaverse projesi ortaya çıktı.

Decentraland adındaki kripto platformu sanal evren projesinden, Kanada merkezli bir yatırım şirketi arsa satın aldı. Üstelik şirket, sanal evrendeki arsa için dudak uçuklatan bir ödeme yaptı.

Toplamda 116 parselden oluşan arsaya 2,43 milyon dolar yani yaklaşık 33 milyon TL ödendi. Decentraland'in moda sokağındaki arsanın büyüklüğü ise yaklaşık 600 metrekare olduğu açıklandı. Yani metrekare fiyatı 4 bin dolara (yaklaşık 54 bin TL) denk geldi.

Bir başka sanal evren The Sandbox'ta ise sanal yat satışı yapıldı. Republic Realm'in geliştirdiği dijital yata 650 bin dolar yani yaklaşık 9 milyon TL ödendi. Dijital lüks yatta 1 helikopter pisti, jakuziler ve DJ kabini de bulunuyor.

Etiketler