2022-06-30 10:35:00 | Son Güncelleme : 2022-06-30 10:38:41

Nothing Phone (1) İçin Tüm Meraklar Giderildi: Fiyatı ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Eski OnePlus kurucusunun kendi markası altında piyasaya süreceği Nothing Phone (1), tanıtımdan önce fiyatı ve teknik özellikleriyle sızdırıldı. Cihaz için merak edilen tüm sorular ortadan kalktı.

Nothing Phone (1) İçin Tüm Meraklar Giderildi: Fiyatı ve Özellikleri Ortaya Çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

OnePlus'ın eski kurucu ortağı Carl Pei, birkaç ay önce kendi markasını oluşturacağı ve bu çatı altında telefon piyasaya süreceğini söylemişti. Nothing Phone (1) isimli telefon ile karşımıza çıkacak Pei, kullanıcılara alışagelmişin dışında tasarıma sahip bir telefon sunacak.

Öncelikle Carl Pei'nin kendi markasının Nothing olduğunu belirtelim. İlk model ise Nothing Phone (1) olacak. Cihaz hakkında daha önce pek çok detay açığa çıkarken, Pei ise geçtiğimiz günlerde telefonun Snapdragon 778 Plus işlemci tarafından güçlendirileceğini açıklamıştı. Tanıtıma adım adım ilerlerken Nothing Phone 1'in fiyatı ve diğer merak edilen özellikleri de gün yüzüne çıktı.

NOTHING PHONE (1) TÜM DETAYLARI AÇIKLANDI

Akıllı telefonlara dair pek çok sızıntısıyla tanınan Abhishek Yadav isimli Twitter kullanıcısı, yaklaşan Nothing Phone (1)'in teknik özelliklerini gösteren açıklama sayfası paylaştı. Söz konusu sayfada cihazın teknik özellikleri ve fiyatı görünüyor.

Sızıntıya göre Nothing Phone (1), 120Hz yenileme hızını destekleyen 6.55 inç OLED ekran ile donatılacak. Cihazın arka taraıfnda f/1.8 diyafram açıklığına sahip 50 Megapiksel birincil sensör olmak üzere çift kamera sistemi bulunacak. Ayrıca bu kamera 4K 60 fps video çekmeye de olanak tanıyacak.

Öte yandan Nothing markasının ilk telefonu, Carl Pei'nin de onayladığı gibi Qualcomm Snapdragon 778 Plus yonga setinden güç alacak. Kablosuz ve ters şarjı da destekleyecek cihazın, aynı zamanda çift taraflı Gorilla Glass korumasına sahip olduğunu da belirtelim. 

Tasarım olarak alışılagelmişin ötesinde olan Nothing Phone (1), ''Glif Arayüzü'' isimli led ışıklara sahip kasayyla gelecek. Yazılın tarafında ise cihaz, Android 12 tabanlı NothingOS arayüzünü çalıştıracak. Söylentilere göre bu arayüz kullanıcı dostu ve minamalist olacak şekilde geliştirildi. 

FİYATI DA BELLİ OLDU

Carl Pei'nin ilk telefonu Nothing Phone (1), 12 Temmuz'da düzenlenecek etkinlikte lanse edilecek. Cihazın başlangıç fiyatının 400 dolar olduğu belirtildi.

Ancak yakın zamanda online bir alışveriş sitesinde, cihazın 8 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip sürümünün 499 euro olduğu da açığa çıktı.