Tgrt Haber
24 Şubat 2024 16:06 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 16:06

NVIDIA Denetim Masası yenilendi: Nasıl indirilir?

NVIDIA Kontrol Paneli, GeForce Experience ve RTX uygulamalarını tek bir uygulamada birleştiren yeni "NVIDIA App" uygulamasını tanıttı.

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: Videocardz
NVIDIA Denetim Masası yenilendi: Nasıl indirilir?
NVIDIA App,GeForce Experience,ekran kartı

NVIDIA, masaüstü ve mobil kullanıcıları için özel olarak geliştirdiği "NVIDIA App" adlı yeni yazılımını tanıttı. Bu kapsamlı araç, Kontrol Paneli, GeForce Experience ve RTX uygulamalarını tek bir arayüzde birleştirerek NVIDIA kullanıcılarının deneyimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

YENİ NVİDİA DENETİM MASASI DAHA KOLAY

Modern bir kontrol paneli bulunan yazılım düzenli güncellemelerle GeForce Experience'nin işlevselliğini bir araya getirerek, AMD'nin Radeon Software ve Intel'in Arc Control'üne benzer bir birleşik kontrol merkezi sunuyor. Ayrıca kullanıcıların oyun optimizasyonları için tek bir uygulamayı kullanabilecekleri entegre optimizasyon araçlarına da sahip.

NVIDIA Denetim Masası yenilendi: Nasıl indirilir? - 1. Resim

Yenilikçi bir özellik olarak, kullanıcılara sürücü güncellemeleri hakkında sadece uyarı vermekle kalmayıp aynı zamanda bu güncellemelerin içeriği hakkında bilgi verilecek. Bu sayede kullanıcılar, yeni sürücülerin genellikle en yeni oyunlara odaklandığını bilerek güncelleme yapma kararı alabiliyorlar.

Oyun içi deneyimi güçlendirmek adına yapılan güncellemeler arasında, in-game overlay'e getirilen yenilikler de dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde oyuncular, ekran görüntüleri yakalama, oyun içi görüntüleri kaydetme ve oyun filtreleri uygulama yeteneklerine sahip olacaklar. Ayrıca yayıncılar için mikrofon yönetimi gibi ek özellikler de bulunuyor.

NVIDIA Denetim Masası yenilendi: Nasıl indirilir? - 2. Resim

YAZILIM TEST SÜRECİNDE

NVIDIA, yazılımın şu anda beta aşamasında olduğunu ancak zaten birçok özelliği içerdiğini belirtiyor. Kullanıcılar, NVIDIA App aracılığıyla Omniverse ve GeForce Now gibi çeşitli NVIDIA uygulamalarına erişim kazanabilir ve bunları kolayca kurabilirler. Ayrıca yazılımın giriş yapma zorunluluğunun da olmadığını belirtmekte fayda var.

Ancak, şu anda eksik olan bazı özelliklerin, özellikle Display veya Video Ayarları gibi Kontrol Paneli'nde bulunanların, ilerleyen zamanlarda yazılıma eklenmesi bekleniyor. NVIDIA overclocking desteği gibi yeni özelliklerin de yazılıma ekleneceği açıklandı.

Kaynak: Videocardz
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...