Tgrt Haber
29 Kasım 2023 13:04 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 13:05

Samsung telefonlardaki sevilen uygulama Windows PC'lere geldi

Samsung Galaxy akıllı telefonlardaki sevilen uygulamalardan biri olan 'Samsung İnternet' tarayıcısı, marka ve model fark etmeksizin Windows 10 veya Windows 11 çalıştıran bilgisayarlara yüklenebilecek.

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: SamMobile
Samsung telefonlardaki sevilen uygulama Windows PC'lere geldi
Samsung, İnternet, Windows

Samsung, mobil cihazları için geliştirdiği 'Samsung İnternet' adlı web tarayıcısını Windows PC'de kullanmak isteyenlere iyi haberi verdi. Uygulama bugün itibarıyla bilgisayarlara da yüklenebilecek. 

Google Chrome'a alternatif olarak çıkarılan 'Samsung İnternet' tarayıcısı, Samsung Galaxy akıllı telefonlarına ve tabletlerine özel tutulurken, masaüstü sürümün olmaması bir eksiklik olarak görülüyordu.

SAMSUNG INTERNET WINDOWS İÇİN ÇIKTI

Artık Microsoft Store üzerinden indirilebilen bu uygulama, sadece Samsung'un bilgisayarlarında değil, Windows 10 veya Windows 11 işletim sistemi sürümü ile çalışan bütün PC'lerde ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek.

SamMobile sitesinin haberine göre, Windows'taki Samsung İnternet'te reklam engelleyici özelliği, gizli mod, uzantı desteği, açık ve koyu mod temaları başta olmak üzere, tarayıcının akıllı telefon sürümünde bulunan özelliklerin neredeyse tamamı mevcut.

Samsung telefonlardaki sevilen uygulama Windows PC'lere geldi

En büyük eksiğiyse, senkronizasyon desteğinin sınırlanması. Kullanıcılar, tarayıcıya Samsung hesabı ile giriş yapabiliyor, ancak sadece gezinme geçmişini, yer imlerini, kayıtlı sayfaları ve açık sekmeleri telefonla eşitleyebiliyorlar. Şifre senkronizasyonu şu anda mevcut değil, ancak bu özelliğin kısa sürede eklenmesi bekleniyor.

Bununla birlikte Samsung İnternet'i Windows üzerinde ilk çalıştırdığınızda, Google Chrome ve Microsoft Edge de dahil olmak üzere diğer tarayıcılardan gezinme geçmişi, yer imleri/favoriler ve arama motorlarını içe aktarabilirsiniz. Ayrıca HTML dosyası kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

CHROMIUM TABANLI

Samsung İnternet, Chrome ve Microsoft Edge gibi açık kaynaklı Chromium projesini temel aldığından, bu tarayıcılarda çalışan uzantıları ve eklentileri destekleyecek. Kullanıcılar uygulamadaki Eklentiler düğmesine tıkladığında Google'ın uzantı mağazasına yönlendiriliyor, ancak henüz yükleme yapamıyorlar.

'PERFORMANSI ZAYIF' İDDİASI

SamMobile sitesine göre Samsung İnternet'in Windows'taki performansı oldukça zayıf. Hatta monitörde çalışırken 60Hz yenileme hızını bile desteklemediği iddia ediliyor. Şirketin bu sorunları ileriki günlerde çözmesi bekleniyor.

Kaynak: SamMobile
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...