Tgrt Haber

Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Steam hesabına dolar kuru ne kadar?

20 Kasım 2023 15:32 - Güncelleme : 20 Kasım 2023 15:33
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Oyun severlerin akıllarında deli sorular… Dijital oyun platformu olan ve online oyun oynanabilen devasa platformun dolara geçeceği açıklandı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 25 ülkede dolar üzerinden ödeme alınacağının açıklanmasının ardından oyun severler merakla Steam hesabına dolar kuru ne kadar? sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte detaylar…

Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Steam hesabına dolar kuru ne kadar?
Oyun

Steam kaçta, ne zaman dolara geçiyor? Steam hesabına dolar kuru ne kadar? soruları gündemde. Oyun severlerin yakından takip ettiği online oyun ağı Steam dolar kuruna geçiyor. Platformu kullananların ödemeleri dolar üzerinden yapacağının açıklanmasının ardından gözler döviz kuruna geçilecek güne kilitlendi.

STEAM KAÇTA, NE ZAMAN DOLARA GEÇİYOR?

Dijital oyun platformu olan Steam 20 Kasım Pazartesi gününden itibaren dolar kuruyla ödeme almaya başlanacak. Oyuncular dolara geçerek ödemelerini döviz kuru ile yapabilecek. Platformun gece yarısı 01:00 – 03:00 saatleri arasında dolara geçmesi tahmin ediliyor.

STEAM HESABINA DOLAR KURU NE KADAR?

Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 25 ülke için yerel para birimi uygulamasını sona erdirerek dolar kuru ile ödeme alacağını duyuran Steam’dan şu açıklama yapılmıştı:

“Arjantin ve Türkiye'de son yıllarda yaşanan döviz kuru oynaklığı, oyun geliştiricilerinin oyunları için uygun fiyatları seçmelerini ve güncel tutmalarını zorlaştırdı. Geliştirici buluşmalarımızda ve sohbetlerimizde bunu yüksek sesle ve net bir şekilde duyduk. Buna ek olarak, sürekli döviz dalgalanmaları, ücretler, vergiler ve lojistik sorunlar nedeniyle Steam ödeme yöntemlerini bu ülkelerde çalışır durumda tutmakta zorlandık. Bu nedenden dolayı 20 Kasım'dan itibaren Arjantin ve Türkiye başta olmak üzere (ilave 25 ülke/bölge) tüm ödemeler dolar olacaktır.”

STEAM HANGİ ÜLKELERDE DOLARA GEÇECEK?

Orta Amerika

Belize
El Salvador
Guatemala
Honduras
Nikaragua
Panama

Güney Amerika

Arjantin
Bolivya
Ekvador
Guyana
Paraguay
Surinam
Venezuela

MENA-USD Bölgesi

Orta Doğu
Bahreyn
Mısır
Irak
Ürdün
Lübnan
Umman
Filistin
Türkiye
Yemen

Kuzey Afrika

Cezayir
Libya
Fas
Tunus
Sudan

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.