22˚
İstanbul
22˚
parçalı bulutlu
Nem %44
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-23 13:13:41

Tank avcısı TSK'nın sahadaki yeni gücü olacak

TSK'nın sahadaki gücünü arttıracak olan Tank Avcısı STA'ların teslimatları sürüyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yerli tanksavar füzemiz OMTAS’ın kullanıldığı STA Silah Taşıyıcı Araçlarımızdan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza yeni teslimatlar gerçekleştirdik. Hayırlı olsun" dedi.

Tank avcısı TSK'nın sahadaki yeni gücü olacak
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla müjdeli haberi verdi. Bakan Demir paylaşımında, TSK’nın sahadaki gücünü artıracak “Tank Avcısı” olarak isimlendirilen STA'ların (Silah Taşıyıcı Araç) teslimatlarının sürdüğünü duyurdu.

GÜCE GÜÇ KATILIYOR

Türkiye savunma sanayisinde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Yerli ve milli üretimlerle savunma sanayisini güçlendiren Türkiye’den bir müjdeli haber daha geldi. Cumhurbaşlanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaparak yeni haberi duyurdu. Bakan Demir’in yaptığı paylaşımda, yerli tanksavar füzesi OMTAS'ın kullanıldığı STA Silah Taşıyıcı Araçları'nın teslimatının sürdüğünü müjdeledi.

Yerli ve milli üretimlerle savunma sanayisini güçlendiren Türkiye’den bir müjdeli haber daha geldi

TANK AVCISI STA'LARIN ÖZELLİKLERİ

5 yol tekerlekli ve düşük siluetli KAPLAN STA, soğuk ve sıcak hava koşullarına dayanaklı ve asfalt veya stabilize yollarda yüksek hızlı hareket yeteneğine sahip.

Gelişmiş süspansiyon palet sistemi ile araçta oluşan titreşimi azaltmaya ve yol tutuşunu arttırmaya yönelik tasarlanan KAPLAN STA, savunma sanayisine güç katacak. Araca giriş ve çıkışlar; arkasında yer alan personel kapısı ile sağlanır. Güç grubunun bakım ve onarımı, kabine erişim sağlayan araç içerisindeki ve ön kısımdaki kapaklar aracılığı ile yapılır.

Etiketler