Tgrt Haber
12 Şubat 2024 11:34 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 11:35

Tesla, Model Y fiyatlarını bir kez daha indirdi: Ama sınırlı süreyle

Tesla, Almanya'da Model Y fiyatlarında başlattığı indirimi, Model Y'nin "Arkadan Çekişli" ve "Uzun Menzilli" modellerinde 1000 dolarlık bir düşüşle ABD'de de uygulamaya başladı.

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: Electrek.co
Tesla, Model Y fiyatlarını bir kez daha indirdi: Ama sınırlı süreyle
Tesla, Elektrikli Otomobil, Model Y

Geçtiğimiz günlerde Almanya'da Model Y aracının fiyatında indirime giden Tesla, aynı hamleyi bu sefer de anavatanında yaptı.

Tesla, Model Y'nin "Arkadan Çekişli" ve "Uzun Menzilli" modellerinin fiyatlarını 1000 dolar azaltarak, sırasıyla 42 bin 990 dolar ve 47 bin 990 dolara indirdiğini açıkladı. Bu da önceki fiyatlara göre yüzde 2,3 ve yüzde 2'lik bir indirimi temsil ediyor.

Model Y Performans versiyonunun ve diğer Tesla modellerinin fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik olmadı.

ŞUBAT SONUNA KADAR GEÇERLİ OLACAK

Tesla, web sitesinde yaptığı açıklamada yeni Model Y Arkadan Çekişli ve Uzun Menzilli model fiyatlarının 29 Şubat'a kadar olan teslimatlarda indirime gireceğini ve bu fiyatın 1 Mart'ta 1000 dolar veya daha fazla artacağını ekledi.

Tesla, Kızıldeniz'deki saldırıların nakliyede aksamalara yol açmasının ardından Berlin fabrikasındaki otomobil üretiminin çoğunun parça eksikliği nedeniyle askıya alınması sonrasında geçen ay Almanya'daki Model Y otomobillerinin fiyatlarını düşürmüştü.

Ocak ayında da kod adı "Redwood" olan yeni nesil elektrikli aracının üretimine odaklandığını ve bu yıl satış büyümesinin "belirgin derecede düşük" olduğu konusunda da uyardı.

ELON MUSK, ÇİNLİ OTOMOBİL KONUSUNDA UYARDI

Öte yandan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla Çinli otomobil üreticilerinin, ticaret engeli getirilmediği takdirde uluslararası rakiplerini "bitireceğini" ifade etti.

Çinli şirketlerin "rekabetçi" olduğunu da dile getiren Musk, "Ne tür tarifeler veya ticari engeller oluşturulduğuna bağlı olarak, Çin dışında önemli bir başarı elde edecekler." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Electrek.co
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...