2021-09-06 13:46:22

Twitter'a yeni özellikler geliyor: İşte 'sosyal gizlilik' paketinin detayları

Sosyal medya platformları ‘gizlilik’ konusunda önemli adımlar atarken bir yenilik de Twitter’dan geldi. Beğenilen tweet'leri gizleme, tweet arşivleme, takipçileri listeden çıkarma ve sohbetten ayrılma gibi bir dizi yeni özellik sunan Twitter'ın sosyal gizlilik paketinin detayları belli oldu.

Twitter'a yeni özellikler geliyor: İşte 'sosyal gizlilik' paketinin detayları
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sosyal medya platformu Twitter, 'gizlilik' hususunda önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Son olarak 'sosyal gizlilik' adını verdiği paketi duyuran Twitter, platformun daha nezih bir ortama dönüşmesi için bir dizi yeni düzenleme getiriyor. Başta tweet arşivleme olmak üzere Twitter'ın sosyal gizlilik paketinde sohbetten ayrılma, beğenilen tweet'leri gizleme, takipçileri listeden çıkarma gibi maddeler yer alıyor.

TWITTER’IN ‘SOSYAL GİZLİLİK’ PAKETİ

Paketin içerisinde ‘tweet arşivleme’ en önemli madde olarak öne çıkıyor. Instagram’da da benzeri olan bu özellik silinmek istenmeyen gönderinin arka plana atılabilmesini sağlıyor. Bu sayede diğer kullanıcıların gönderiyi görmesi engellenmiş oluyor.

Bir diğer yeni özellik ise kullanıcıların istemedikleri sohbetten ayrılmasını sağlayan ‘sohbetten ayrılma’ seçeneği. Bu özellik sayesinde de kullanıcılar istediği durumda sohbetten çıkış sağlayabilecek.

'Beğenilen tweet'leri gizleme' özelliği ise beğenilen tweet'lerin herkes tarafından görünmesini istemeyen kullanıcılar bu sorunu çözebilecekler.

Paketteki ‘takipçileri listeden çıkarma’ özelliğiyle de kullanıcılar kendilerini takip etmesini istemediği kişileri takipçi listesinden çıkarabilecek.

Bu özellikler sayesinde Twitter ilerleyen süreçte çok daha nezih bir platform oluşturulacağını belirtiyor.

Etiketler