Tarih : 12.01.2021 - 12:03 Yorum : 0

WhatsApp'a bir soruşturma daha! Kişisel Verileri Koruma Kurumu inceleme başlattı

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulaması hakkında yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlattı.

WhatsApp'a bir soruşturma daha! Kişisel Verileri Koruma Kurumu inceleme başlattı

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), WhatsApp uygulaması hakkında, yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlattı.

Alınan bilgiye göre, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun bugünkü toplantısında, "Whatsapp Inc tarafından WhatsApp uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesine ve yurt dışında bulunan tedarikçi, iş ortakları, hizmet sağlayıcıları ve diğer üçüncü taraflara aktarılmasına rıza verilmesini içerecek şekilde kullanım şartlarının güncellendiği" yönündeki haberlerle ilgili değerlendirme yapıldı.

Konuyu, kişisel verilerin korunması mevzuatı genel hükümleri yönünden değerlendiren Kişisel Verileri Koruma Kurulu, toplantıda WhatsApp uygulaması hakkında, veri işleme şartları, yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlatılmasına karar verdi.

İncelemeyi yürütecek Kurul, süreci takip ederek, 8 Şubat 2021'de konuyu yeniden değerlendirecek.

WhatsApp kendi fişini çekiyor WhatsApp kendi fişini çekiyor Rekabet Kurumu, Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma başlattı. BTK ile Dijital Dönüşüm Ofisi WhatsApp’ı acilen görüşmeye çağırdı. Bütün bu gelişmelere rağmen WhatsApp kararından vazgeçmeyeceğini açıkladı. Alternatif platformlara kaçışlar ise son sürat devam ediyor.

Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı Rekabet Kurulu Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.

Facebook Türkiye'den flaş WhatsApp açıklaması! Facebook Türkiye'den flaş WhatsApp açıklaması! WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini 8 Şubat tarihinde zorunlu olarak kullanıcılara kabul ettirmeye çalışmasıyla birlikte uygulama tepki çığ gibi büyürken, WhatsApp'ın sahibi olan Facebook'un Türkiye yönetiminden önemli bir açıklama geldi.

WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyor WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyor WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber