23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %46
Rüzgar 4.66 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/18˚
Cumartesi
26˚/17˚
Pazar
25˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-04 16:11:27

WhatsApp'ın yeni 'kaybolan mesajlar' özelliği ile konuşmalar 24 saat sonra otomatik silinebilecek

WhatsApp yeni sürümüyle birlikte kendiliğinden 'kaybolan mesajlar' uygulamasını kullanıcılarına duyurdu. Bu özellikle, kullanıcının tercihine göre mesajlar 24 saat, 7 gün veya 90 gün içinde kendiliğinden silinebilecek.

WhatsApp'ın yeni 'kaybolan mesajlar' özelliği ile konuşmalar 24 saat sonra otomatik silinebilecek
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

WhatsApp yeni sürümünü kullanıcıların beğenisine sunmaya başladı. iOS beta güncellemesinde süreli mesajlar özelliğine yeni zaman seçenekleri ekleyen WhatsApp, 24 saat, 7 gün ve 90 gün olarak güncellediği sürelerin resmen kullanıma geçileceği tarihi ise henüz açıklamadı.

Dünya çapında 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın iOS için geliştirdiği özellik, kısa bir süre önce hayatımıza giren 'süreli mesaj'ların kapsamını genişleterek kullanıcıların yalnızca 7 gün değil; 24 saat ya da 90 gün gibi farklı süre zarflarını tercih edebilmelerine olanak tanıyacak.

WHATSAPP'IN BETA SÜRÜMÜNE AÇILDI

WebTekno'nun haberine göre, bu özellikle ilgili yapılan yeni bilgilendirmede, WhatsApp'ın iOS ekosistemindeki 2.21.200.11 kodlu beta sürümü, söz konusu özelliği kullanıcıların hizmetine sundu. TestFlight programı aracılığıyla WhatsApp'ın beta sürümünü kullanmakta olan iPhone sahipleri, an itibarıyla yeni zaman seçeneklerini test edebiliyorlar. 

ÇIKIŞ TARİHİ BİLİNMİYOR

WhatsApp'ın iOS ekosisteminde test ettiği yeni özellik, herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde tüm kullanıcılara sunulacak. Bu sayede iPhone sahipleri, süreli mesajlar özelliğini 24 saat ya da 90 gibi daha farklı zaman aralıklarında kullanma imkanı yakalamış olacaklar. Ancak söz konusu özelliğin resmi çıkış tarihi şimdilik bilinmiyor.

WhatsApp'ın süreli mesaj özelliği artık otomatik olarak etkinleşecek. Kullanıcılar, özelliğin aktifleştirildiği sayfaya ekledikleri bir buton ile tüm yeni mesajlar için zaman belirlemesi yapabilecekler. Bu sayede tüm sohbetlerde yer alan mesajlar, belirtilen zamanda otomatik olarak silinecek.

 

Etiketler