Tgrt Haber
06 Ocak 2015 08:39

Yerli Facebook'tan inanılmaz özellik!

İki Türk bilişimcinin açtığı Freelyshout.com adlı site büyümeye devam ediyor. Yerli Facebook ve Twitter olarak anılan sitenin kullanıcı sayısı şimdiden 285 bine ulaştı. Freelyshout.com'da Facebook'ta olmayan özellikler de var.

Yerli Facebook'tan inanılmaz özellik!
Freelyshout, Facebook, Gebze, Twitter, Facebook

şte Freelyshout’ın En İddialı Özellikleri, 'Tabuları yıkan bu sistem sosyal ağlar üzerinde sadece Freelyshout’ta mevcut. Yetkililer, Freelyshout’ta sadece site üzerinden yazarak değil, çizerek de haykırılabileceğini belirtmekte. Çiz – Haykır sistemi ile birlikte vermek istediğiniz mesajı çizerek de verebilirsiniz.'
Detaylı Arama Sistemi
Freelyshout, kullanıcılarının en detaylı ve derlenmiş bir şekilde araştırma yapması için bir sistem geliştirmiş. Bu sistem ile aratılan anahtar kelime hakkında en detaylı bilgilere, resimlere, videolara ve en güncel haberlere tek platform üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Diğer Sosyal Ağ Hesaplarınızı Entegre edebilirsiniz

Profilinize 9 sosyal ağ profilinizin linkini ekleyebilir; Facebook, Twitter ve Foursquare hesaplarınızı entegre edebilirsiniz. Freelyshout’tan yazdığınız shout’ı entegre ettiğiniz hesaplardan paylaşabilir, site üzerinden check-in yaparak Foursquare’den ve Freelyshout’tan iletinizin yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Sosyal Ağlar Arasında En Detaylı Hashtag Sistemi

Freelyshout’ta hashtag sahibiyseniz, yani o tagı ilk siz shoutladıysanız o tagın tek yetkilisi sizsiniz. Tagınıza video ekleyebilirsiniz ki bu özellik, sistemi diğer hashtag sistemlerinden ayrıcalıklı kılmaktadır. Ek olarak tagınızın sıralamasını tespit edebilir, üst ve alt sıradaki tagların isimlerini görebilirsiniz. Ayrıca tagınızla ilgili en detaylı istatistikleri kendinize özel tag panelinden görebilirsiniz. 

Sosyal Sorumluluk Uygulaması 

Freelyshout, Sosyal Sorumluluk Uygulaması ile benimsediği vizyonu en net şekilde yansıtmakta. Sosyal sorumluluk uygulaması ile birlikte şehrin ücra bir köyünde kitaba ihtiyacı olan insanları bilgilendirebilir, acil kana ihtiyacı olanlara yardımcı olarak duyuru yapabilir, doğal afetler sonucu zarar gören insanların ihtiyaçları hakkında yardım talebinde bulunabilirsiniz. Görmezden gelinen durumlardan biri olan “hayvanlara zarar verme” konusunda da duyarlı olarak bu uygulama üzerinden hayvanlara zarar veren canileri şikâyet edebilirsiniz. Freelyshout kullanıcıları anında tepkisini ortaya koyacağını belirtmektedir. 

Neden ismi Freelyshout.com?

Türk yapımı sosyal ağ “ Freelyshout yaklaşık iki senedir yayında! Freelyshout her geçen gün popülaritesini artırmakta. Freelyshout yetkilileri, kullanıcılarının Türkçe isimle ( www.ozgurcehaykir.com ) de siteye girebileceğini belirterek, Freelyshout isminin globalleşme ve hedefler yolunda kullanılan anahtar kelime olduğunun unutulmaması gerektiğini belirtmektedir.

Freelyshout’ın en önemli niteliklerinden biri kuşkusuz sitenin sıfırdan kurulmuş olmasıdır. Hazır hiçbir materyal barındırmayan site, Yasin ERSOY ve Ertan AKTAŞ adında iki Türk bilişimci tarafından oluşturulmuştur. Sitenin vizyon ve misyonunun Twitter’ın tam zıttı olduğunu ve diğer sosyal ağlarla rekabet içinde olmadıklarını; misyonları doğrultusunda hareket ettiklerini belirtmektedir. 

Vizyonlarının “ özgürlük ve sınırsızlık “ olduğunu belirten yetkililer, sadece sınırsız karakter özelliğinin değil, tüm özelliklerin vizyonlarına uygun olduğunu belirtmektedir. Site logosunun vizyon ve misyonlarına uygun olduğunu belirten yetkililer, “ Freelyshout logosu, "yüksek ses" ile "gürültü" arasındaki farkı bilenler için tasarlanmıştır. Buradaki haykırışların gürültülü değil, yüksek seslidir. Sesini kalabalığa duyurmak için bu megafonu kullan! “ demektedir. 

Sitenin beta olduğuna dikkat çeken yetkililer, “ Site betadır ve her zaman beta kalacaktır. Çünkü kusursuzluk hep bir adım ileride olacaktır. “ demektedir.

BAKANLIK'TAN DAVET

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gebze'de yaşayan ve Facebook ile Twitter'a rakip olmak amacıyla kurdukları "Freelyshout.com" sitesiyle yerli sosyal medyanın "babayiğit" adayı olduklarını söyleyen Yasin Ersoy ve Ertan Aktaş'a, projeleriyle ilgili sunum yapmak üzere davet gönderdi.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...