2022-08-05 11:09:58 | Son Güncelleme : 2022-08-05 11:22:22

YouTube, yeni bir özelliği daha test etmeye başladı: Artık yakınlaştırmak mümkün olacak

Video akış platformu YouTube, uygulama deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Popüler uygulama, yakında kullanıcılar için önemli bir özelliğe daha sahip olacak.

YouTube, yeni bir özelliği daha test etmeye başladı: Artık yakınlaştırmak mümkün olacak
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Google’ın dünyaca ünlü video akış platformu YouTube, her cihaz için yeni geliştirmelerle güncellenmeye devam ediyor. Popüler uygulama Shorts özelliğiyle artık mobilde daha iyi bir hal alırken, şimdi bir özelliğe daha kavuşmak üzere.

YouTube, premium abonelerin seçeceği bir videoyu yakınlaştırmalarına olanak tanıyan yeni bir mobil uygulama özelliğini test etmeye başladı. Şimdilik deneysel durumda yer alan özellik, videolar için yakınlaştırma imkanı sunuyor; tam ekran yatay görünümde çalışıyor.

YOUTUBE, YAKINLAŞTIRMA ÖZELLİĞİNE KAVUŞUYOR

Yapılan açıklamaya göre, yakınlaştırma özelliği 1 Eylül'e kadar testte kalacak ve bu süre içerisinde kullanıcı geri bildirimleri ele alınacak.

Yakınlaştırmak için sıkıştırın başlığı ile sunulan özelliği etkinleştirmek için ise telefonunuzdan veya internet  sitesinden YouTube'un ayarlar menüsünü açmak gerekecek. YouTube Premium'a abonelerini kapsayan, "yeni özellikleri deneyin" bölümüyle karşılaşacaksınız. Şu anda test için kullanılabilen tek özellik yakınlaştırma işlevi. Katıl düğmesi ile siz de özelliği erkenden deneme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Fakat katıl düğmesine bastığınız anda özellik aktif hale gelmeyebilir. Bazı kullanıcıların yaptığı denemelerde özelliğin çalışmasıyla ilgili problemler yaşandığı bildirildi. Bu yüzden teste katılmakla gerçekten sıkıştırma hareketini kullanabilmek arasında bir gecikme olabilir gibi görünüyor. Ancak bir kez aktif olduğunda, videoları 8x'e kadar yakınlaştırabilmeniz mümkün olacak.

Şu anda YouTube’un test ettiği yakınlaştırma işlemi, test sürecini tamamladıktan sonra Premium kullanıcılar için güncelleme yolu ile sunulacaktır.

Etiketler