TGRT Video Haber

Nafakazede’ler çözüm bekliyor! 2,5 ay evli kaldı, 8 yıldır nafaka ödüyor

Türkiye’de büyük bir toplumsal sorun haline gelen “süresiz nafaka” meselesi çözüm bekliyor.  Yaklaşık 3 milyon “süresiz nafaka” mağduru bulunuyor. Kısa bir süre evli kalmasına rağmen pek çok kişi, yıllarca nafaka ödüyor. 

Evlendikten sonra çiftler arasındaki boşanma tartışması adeta sosyal bir yaraya dönüştü. Evlilik kısa sürse de uzun sürse de sonuç değişmiyor, boşanma gerçekleştikten sonra erkekler süresiz nafaka çilesi ile baş başa kalıyor. Öyle ki 10 gün evli kalıp 30 yıl nafaka ödeyen bile var. TGRT Haber muhabiri Paşa Alyurt nafaka mağdurlarının detaylarını araştırdı ortaya hayli çarpıcı durumlar çıktı. 

17 YILDIR YÜZÜNÜ GÖRMEDİM, NAFAKA ÖDÜYORUM

Nafaka mağduru Alirıza Yeşil de nafaka mağdurlarından biri. Sadece 2,5 ay evli kalmasına rağmen 8 yıldır nafaka ödüyor. Diğer mağdur ise Osman Dönmez, 11 yıl evli kaldığını ve evliliğinden daha uzun bir süre yani 17 yıl boyunca nafaka ödediğini söyledi. Dönmez, “Yüzünü görmediğim insana 17 yıldır nafaka ödüyorum. Daha kaç yıl daha ödeyeceğim? Evi, arabası, emeklisi, işi var ama nafaka ödeyen benim” dedi.