Tarih : 04.05.2021 - 10:55 Yorum : 0

187 kilometrelik "sigara alma" yalanı

Antalya’da polis kontrol noktasına 150 metre kala bulundukları araçtan inen iki genç, kendilerini durduran polislere, “Sigara almak için markete çıktık” dedi. İkametlerinin Kaş’ta olduğu ortaya çıkan gençlere, kısıtlamayı ihlalden 6300 TL ceza makbuzu düzenlendi.

187 kilometrelik "sigara alma" yalanı

Muratpaşa ilçesi Sakıp Sabancı Bulvarı üzerinde pandemi nedeni ile alınan tam kapanmadan muaf sürücüleri denetlemek için uygulama noktası oluşturan polis ekipleri, sürücüleri tek tek durdurarak izin belgelerini kontrol etti. Turistlerin ise yerleşik mi yoksa seyahat amacı ile mi geldiği kontrol edildi. Ekiplerin kontrol yaptığı sırada bir sürücü, uygulama noktasına 150 metre kala 2 gencin araçtan inerek kendilerine doğru kaldırımdan yürüdüğünü söyledi.

Gazetecileri tehdit ettiler
İhbarın ardından durumundan şüphelendikleri gençleri durduran ekipler, izin belgelerinin olup olmadığını sordu. İsimleri Halis K. ve Hüseyin B. olduğu öğrenilen gençler, polis ekiplerine dışarı sigara almak için çıktıklarını belirtti.

İkametlerinin Kaş’ta olduğu görüldü
İzin belgesi olmayan gençlerin sistem üzerinden ikametgâhları kontrol edildi. Yapılan incelemede gençlerin ikametlerinin Kaş’ta olduğu görüldü. Polis ekipleri her iki gence kısıtlamayı ihlalden 3150 TL olmak üzere toplamda 6300 TL ceza makbuzu düzenledi. Yazılan ceza karşısında adeta şaşkına dönen gençler, zaman zaman birbirlerine bağırdı.

Basın mensuplarını tehdit ettiler
Gençler kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına da "Şikayet edeyim de seni bir gör. İnşallah bu görüntüyü görürüm" diyerek adeta tehdit etti. Düzenlenen makbuzu imzalayan gençler el ve kol hareketleri yaparak yollarına devam etti.

Kişiler değişti sebepler değişmedi
Bir başka uygulama noktasında ise kişiler değişse de sebepler pek değişmedi. Bu kez ekiplere izin belgesi ibraz edemeyen motosikletli genç, “Benim ablam korona virüs hastası. Hastanede yatıyor. Ben ona eşya götürdüm. İzin belgesinin nereden alacağım. Bilmiyorum” dedi. Gence kısıtlama ihlalden 3150 TL ceza makbuzu düzenlendi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Antalya izin belgesi
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber