2021-09-01 14:47:27

Boşandığı eşinin yakınlarını öldüren zanlı teslim olmamak için tüfekle nöbet tuttu

Erzincan'da bir süre önce eşinden boşanan zanlı, eski eşinin iki yakınını öldürdü. Cinayetlerin ardından evinin balkonunda tüfekle 4 saat direnen zanlı, özel harekat polislerinin operasyonuyla yakalandı.

Boşandığı eşinin yakınlarını öldüren zanlı teslim olmamak için tüfekle nöbet tuttu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Erzincan’da boşandığı eşinin iki yakınını tüfekle vurarak öldüren zanlı, cinayetlerin ardından gittiği evinde, elinde tüfekle polislere teslim olmamak için direndi. Bu sırada alkol alıp sarhoş olan zanlı 4 saatlik ikna çabasının ardından özel harekat polislerinin operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Bugün sabah saatlerinde Erzincan merkeze bağlı Geçit Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 1,5 yıl önce eşinden boşanan Murat Bulut, Mertekli Mahallesi'nde ayrıldığı eşinin 63 yaşındaki babası Ali Kurt’u başından tüfekle vurarak öldürdü. Daha sonra Değirmendere Mahallesi'ne geçen zanlı, burada da Mustafa Yıldız’ı öldürdü.

ALKOL ALIP İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ

Cinayetlerin ardından Geçit Mahallesi'ndeki evine gelen Murat Bulut, kirada oturduğu evinin balkonuna çıkarak elindeki tüfekle uzun süre alkol alıp, intihar teşebbüsünde bulundu. Yaklaşık 4 saat süren ikna çabalarıyla da teslim olmayan zanlı, özel harekat polislerinin nefes kesen operasyonuyla evin içerisinde kıskıvrak yakalandı.Gözaltına alınan katil zanlısı sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Operasyonu başından sonuna takip edip yöneten İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt ve İl Jandarma Komutanı Halil Altıntaş, başarılı operasyonun ardından güvenlik güçlerini tebrik etti. Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, "Zanlı 2 kişiyi öldürdü. Başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirildi" dedi. Olayla ilgili başlatılan tahkikat devam ediyor.

Etiketler