23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %57
Rüzgar 5.50 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-29 12:37:11

214 bin liraya aldığı otomobil başını derde soktu! Polisin telefonuyla gerçeği öğrendi

İstanbul'da bir otelin işletmeciliğini yapan Beyhan Kılıçaslan, 214 bin liraya aldığı aracın çalıntı olduğunu öğrendi. Arabasını 10 ay kullanmasının ardından polisten gelen telefonla neye uğradığını şaşıran Kılıçaslan, aracın 'change' olduğunun ortaya çıkmasıyla ikinci bir şok daha yaşadı.

214 bin liraya aldığı otomobil başını derde soktu! Polisin telefonuyla gerçeği öğrendi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul'da otel işletmecisi Beyhan Kılıçaslan, Ordu'da 214 bin lira parayla aldığı aracını 10 ay kullandıktan sonra hayatının şokunu yaşadı. Kendisine ulaşan polislerin, aracın çalıntı olduğunu söylemesiyle şaşkına dönen işletmeci, yapılan incelemede aracın 'change' olduğunu duyunca bir şok daha yaşadı. Hakkari'de yanan başka bir aracın şase ve motor numaralarının araca monte edildiği ve aracın 'change' otomobil olduğunun anlaşılmasıyla Kılıçaslan, aracın kendisindn yeniden alındığını söyledi.

ÇALINTI ARACA 2 BİN LİRA DA İNCELEME PARASI VERDİ

İstanbul'da otel işletmeciliği yapan Beyhan Kılıçaslan, geçen nisan ayında arkadaşı ile birlikte Ordu’ya gitti. Dönüş hazırlığı yaptıkları sırada, Ordu Ünye’de ekspertiz olan arkadaşının dükkanına gelen Ş.V. aracını satmak istediğini belirtti. Babasına otomobil almak isteyen Kılıçaslan, 214 bin TL’ye anlaşıp Hyundai marka aracı satın aldı. Ekspertiz ve sigorta kayıtlarından olumlu sonuç alan araç İstanbul’a geldikten 10 ay sonra, polisten gelen telefon ile çalıntı şüphesi olduğu gerekçesiyle incelemeye alındı.

Beyhan Kılıçaslan, 214 bin liraya aldığı aracını yetkililere teslim etti.

Detaylı hasar ve ekspertiz incelemesi için cebinden 2 bin TL veren Beyhan Kılıçaslan, aracının çalıntı olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Satın aldığı araca muayene ve sigorta yaptıran Kılıçaslan, aynı zamanda Hakkari'de yanan başka bir aracın şase ve motor numarasının satın aldığı araca monte edildiğini öğrendi. Satın alıp 10 ay kullandığı aracının change oluğunu öğrenen Kılıçaslan'ın aracına tedbir konuldu.

PİYASA DEĞERİ ŞU AN 400-500 BİN LİRA

Beyhan Kılıçaslan, ”Ordu'ya gezmeye gittim bir arkadaşım ile birlikte. Orada arkadaşımın ekspertiz dükkanı vardı, oraya gelen bir araçtı. Aracı satıyoruz almak ister misiniz diye teklif ettiler. Biz de babama araba bakıyorduk, aracı alalım dedik. O dükkanda ekspertizini yaptırdık. Sonra notere gidip satışını aldık. Hasar kayıt sorgularını atmıştık onun öncesinde. Herkes nasıl araç alıyorsa ben de o şekilde araç aldım. İstanbul’a gelince aracı babamın üzerine yaptırdım, plakasını değiştirdim, kasko ve sigortası da yapıldı. Aracı 10 ay kullandıktan sonra karakoldan bizi aradılar. Araçla birlikte karakola gelmeniz gerekiyor dediler. Karakola gittiğimizde aracın change olduğunu, motor şase numaralarının değiştirildiği şüphesinin bulunduğunu söyleyerek araca el koydular. Götürdük kendi ellerimizle aracı Yediemin otoparkına bıraktık. Daha sonrasında aracın İstanbul Teknik Üniversitesinde kriminal incelemeye gireceğini söylediler. İncelemeden sonra polis memuru aracın change olduğunu belirtti. Aracı o zaman 214 bin TL’ye almıştım. Şu an piyasa değeri 400-500 bin civarında. Devlet kurumlarına güvenerek aracımızı satın aldık ama sonradan araç çalıntı çıkıyor. Çok komik bir olaydır. Aracı bizden tekrar geri aldılar” şeklinde konuştu.

Çalıntı ve 'change' aracın şu anki piyasa değeri 400-500 bin lira civarında.

"YASAL YOLLARA MÜRACAATIMIZI YAPACAĞIZ"

Avukat Boybey Çelik, ”Öncelikle dosyayla ilgili henüz tamamlanmış bir soruşturma bulunmamakta. Emniyet müdürlüğünce Gaziantep’te devam eden bir soruşturma söz konusu. Bu soruşturma kapsamında araç burada olduğu için buraya yazılan bir talimat sonucu araç müvekkilimden alınarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de change olup olmadığına dair tespit var. Biz sadece aracı teslim ettik ama olayla ilgili olarak daha detaylı anlamda açılmış dava söz konusu değil. Henüz soruşturma aşamasında olduğu için biz soruşturmanın biraz daha olgunlaşmasını bekliyoruz. Dolayısıyla burada müvekkilimin mağduriyeti söz konusu. Biz bununla ilgili olarak da her türlü yasal yollara müracaatımızı yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler