Tarih : 17.10.2021 - 12:56 Yorum : 0

En çok çöp şiş yeme yarışmasında yeni rekor: 37 dakikada 247 çöp şiş yedi

Denizli'de bir restoranın düzenlediği ve geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle yapılamayan 'en çok çöp şiş yeme' yarışmasında yeni bir rekora imza atıldı. Ankara'dan canlı yayınla yarışmaya katılan Şahika Özen isimli kadın, 37 dakikada 247 çöp şiş yiyerek 13 bin TL'lik ödülün sahibi oldu.

En çok çöp şiş yeme yarışmasında yeni rekor: 37 dakikada 247 çöp şiş yedi

Denizli’de her yıl düzenlenen 'en çok çöp şiş yeme' yarışmasında, bu kez rekoru Ankara'dan katılan Şahika Özen isimli bir kadın kırdı. 37 dakikalık canlı yayında 247 adet çöp şiş yiyen Özen'den önce, 2019 yılında düzenlenen yarışmada rekor 230 idi. Bu rekoru kırarak yeni bir rekora imza atan Özen'e 13 bin TL'lik ödül verildi.

Denizli’nin Pamukkale ilçesi bağlı Pınarkent Mahallesinde bulunan restoranda 5 yıl önce çöp şiş yarışma başlatan işletme ortakları iki kardeş Mehmet ve Yusuf Kaya, belirlenen şartlar doğrultusunda dereceye girenleri ödüllendirmeye devam ediyor. Sosyal medyadan yaptıkları canlı yayınla birçok farklı illerden yarışmacıları ağırlayan restoran sahipleri, pandemi nedeniyle bir süre yarışmaya ara verdi.

HAYRETLER İÇNİDE İZLEDİLER

İzlediği canlı yayınlarla belirlenen çöp şişin üzerine çıkabileceğini düşünen Şahika Özen, Ankara’dan Denizli’ye gelerek yarışmaya başvurdu. Evde birkaç deneme yaparak yarışmaya hazırlanan Özen, restoranda özel olarak hazırlanan yerde izleyicilerin karşısına çıktı. Önüne koyulan çöp şişleri yemeye başlayan Özen, 37 dakika içerisinde 247 adet çöp şiş tüketerek yeni rekora imza attı. 2019 yılında 230 olan çöp şiş rekorunu geride bırakan ve birçok kişinin hayretler içerisinde izlediği yarışmada rekoru kıran Özen, işletme sahipleri tarafından belirlenen 13 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.


2019'nu rekorunu 17 çöp şişle geçti.

AKLIMDA 240 ADET YEMEK VARDI

Yarışmaya eğlenmek amacıyla katıldığını ve ardından rekoru kırdığını belirten Şahika Özen, “Uzun süredir sosyal medya hesapları üzerinden izliyordum. İlgimi çekti. 2 kere evde deneme yaptım. Başarıp, başaramayacağımı test ettim. Eğlence amacıyla yarışmaya katılmaya geldik ve kazandım, çok mutluyum. Evdeki yarışmalarda deneme amaçlı, ne varsa onları yedim. İlk defa böyle bir deneme yaptım. Yiyebileceğimi hissettiğim an yarışmaya katıldım. Buraya da geldim, başardım, mutluyum. Pes etmek hiç aklıma gelmedi. Aklımda 240 adet yemek vardı. Onu tamamlayarak, yarışmayı da bitirdim” dedi.


Şahika Özen, 37 dakika 13 bin liranın sahibi oldu.

"ÇOK ÇİĞNEYEN ÇABUK PES EDİYOR"

Daha önceden de yarışmada ödüller verildiğini ve ilk defa bu kadar çöp şiş yendiğini belirten işletme ortağı Yusuf Kaya, "Yaklaşık 5 yıldır bu yarışmaları düzenliyoruz. 5 yıl boyunca hanımefendi gibi birçok yarışmacı geldi. İlk kez bu kadar yüksek bir rekor kırıldı, daha önce de rekor kırıldığı oldu ama 240 adet değildi. İlk kez bu rekor kırıldı. Bunun karşılığında da 13 bin TL ödül kazandı. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla çok çiğneyenlerde erken pes etme durumu oluyor. Daha az çiğneyenlerde rekoru kırmak daha kolay. Yarışmanın herhangi bir süresi yok. Bir süre belirlemedik, bu şekilde devam edecek."

"DAHA ÇOK ŞEHİR DIŞINDAN GELİYORLAR"

"Yarışmaya çok fazla katılımcı başvuruyor. Sık sorulan bir soruyu cevaplamak gerekirse, çat kapı müşteri almıyoruz. Daha çok şehir dışından geliyorlar, en çok da İstanbul’dan. Sosyal medyada en büyük kitlemiz İstanbul’dan, onun dışında Bursa, Eskişehir, Konya, Ankara ve İzmir gibi illerden de geliyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA/DENİZLİ
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber