2022-01-14 20:04:14

Acılı baba kızının cenazesine son kez sarılıp gözyaşı döktü

Burdur'da evde ölü bulunan 3 yaşındaki Ayşenur K.'nin cenazesi, biyolojik babası olduğunu öne süren E.K'ye teslim edildi. E.K, Burdur Devlet Hastanesi morgundan savcılığın izniyle teslim aldığı çocuğun naaşına sarılıp gözyaşı döktü. E.K. ve yakınları, olaya tepki göstererek çocuğun anneannesini suçladı. Minik Ayşenur'un cenazesi, Konya'nın Akşehir ilçesinde yarın toprağa verilecek. E.K, morg önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, devlet korumasındaki oğlunu yanına almak istediğini söyledi.

Acılı baba kızının cenazesine son kez sarılıp gözyaşı döktü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Burdur'da 3 yaşındaki Ayşenur’un cenazesi biyolojik babası olduğunu ispat edebilmek için DNA testi veren Erdi Karakiraz’a teslim edildi. Acılı baba, kızının cenazesine sarılarak feryat edip, “Kızımın cenazesini verdiler, oğlumu da böyle vermesinler” dedi.

DNA TESTİ YAPILDI

Burdur’da 3 yaşındaki Ayşenur Kazık, annesi Kader K. tarafından yatağında ölü bulunmasının ardından anne Kader K. ve dayı Hızır Tunç Ç. önce gözaltına alındı, ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Ayşenur’un nüfus kayıtlarında Erdoğan Kazık’ın üzerine kayıtlı olması üzerine Erdi Karakiraz ve Erdoğan Kazık’a DNA testi yapıldı.

CENAZESİ ALINMADI

Ayşenur’un cenazesi ise iki gün boyunca kimse tarafından alınmadı. Biyolojik baba olduğunu iddia eden Erdi Karakiraz’ın girişimleri ve anneanne Yüksel K.’nın şehri terk etmesinin ardından savcılık Ayşenur’un cenazesinin Karakiraz tarafından alınabileceğine izin verdi.

EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇLAMASI

Cenazeyi almak için Burdur Devlet Hastanesine gelen Erdi Karakiraz ve ailesi feryat etti. Ayşenur’un nüfus kayıtlarında anneanne ve üvey dedesinin üzerine kayıtlı olması üzerine aile üyeleri anneannenin de suç işlediğini belirterek Yüksel K.’nin evrakta sahtecilik yaparak çocuğu kendi üzerine aldığını belirtti.

BANA OĞLUMU TESLİM EDİN

Erdi Karakiraz ve Kader K.’nin bir diğer çocukları T.K., olayın ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Erdi Karakiraz, “Bana oğlumu teslim edin. Kızımın ölüsünü aldım. Oğlumu da mı ben böyle alacağım. Ben oğlumu istiyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, minik Ayşenur'un cenazesinin Konya'nın Akşehir ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Etiketler