• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  115748
 • up
  USD
  6.8651
 • up
  EURO
  7.7192
 • down
  GBP
  8.5772
 • down
  Altın
  391.259
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 24.05.2019 - 10:00 Yorum : 0

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den YSK'nın gerekçeli kararıyla ilgili açıklama

YSK'nın gerekçeli kararıyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Karar verildi, milletin hakemliğine gidilecek." dedi. Gül, süresiz nafakanın adil olmadığını belirterek çalışmada sona gelindiğini açıkladı..

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den YSK'nın gerekçeli kararıyla ilgili açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den, Yüksek Seçim Kurulu'nun gerekçeli kararıyla ilgili ilk değerlendirme geldi. Bakan Gül "Hakimler kararlarıyla konuşur" dedi. Adalet Bakanı "Bundan sonra milletin hakemliğine gidilmesine karar verilmiştir. Son sözü söyleyecek olan İstanbul seçmeni. Sonuca da herkes saygılı olacak" ifadelerini kullandı.

SÜRESİZ NAFAKA
Adalet Bakanı Gül, Anadolu Yayıncılar Derneği'nin geleneksel iftar yemeğinde medya temsilcileriyle biraraya geldi. Yargı gündemindeki önemli başlıklarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gül, süresiz nafakanın kaldırılmasıyla ilgili çalışmada sona gelindiğini açıkladı. Bakan Gül, "Süresiz nafaka gerçekten adil değil. Nafakada alt ve üst sınır ne olacak, hakim hangi kriterlere göre karar verecek çalışıyoruz. temel hassasiyetimiz taraflardan birine yeni mağduriyet alanı oluşturmamak" dedi.

ÖCALAN'IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞMESİ
Abdulhamit Gül, Abdulah Öcalan'a avukatlarıyla görüşme izni verilmesini de değerlendirdi. Adalet Bakanı "Ne çözüm süreciyle ne de İstanbul seçimiyle ilgisi yok. Avukatlarıyla görüşme konusunda hukuki engel vardı. mahkeme bu kararı kaldırdı" şeklinde konuştu.

AF KONUSU
Adalet Bakanı Gül, afla ilgili bir çalışmalarının olmadığını da belirterek "Bu partimizin ve Meclis'in taktirinde olan bir konu" dedi.

YARGI REFORMU
Adalet Bakanı'nın gündeminde ayrıntıları 30 Mayıs'ta açıklanacak yargı reformu strateji belgesi de vardı. Gül bu konuya ilişkin, "İfade özgürlüğü ve kişisel verilerin korunmasının daha da gelişeceği, içinden demokratikleşme paketinin çıkacağı 2023'e kadar sürecek bir yol haritası olacak. strateji belgesi hak ve özgürlüklerin güvence altına alınacağı insan hakları eylem planı'nı da içerecek" açıklamasını yaptı.

AB İLE VİZE MUAFİYETİ
Gül, Avrupa Birliği ile vize muafiyeti görüşmelerinin kritik başlığı olan terörle mücadele yasasında değişiklik üzerinde çalıştıklarını da söyledi. Bakan, "Terörle mücadeleyi zaafa uğratmadan ifade özgürlüğüyle ilgili olumlu adımlar üzerinde çalışıyoruz, onları gündeme alacağız" dedi.

.

Etiketler : bakan gül
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber